Андрій Стулій
•
3 місяці тому
Таємна пригода
Антологія української еротичної прози межі XIX-XX ст.
Бажаєте виправити те негативне враження від української літератури, яке залишилось після шкільної програми? Цікавитесь творчістю розстріляного відродження, але не знаєте з чого почати? Тоді ця книга саме для вас, адже вона допоможе зробити перші кроки на цьому шляху.
Познайомить з великою кількістю талановитих українських авторів, подарує можливість скласти своє перше враження і порекомендує як продовжити знайомство, якщо вибрані твори вам сподобаються. У збірці дуже багато різних текстів, але ми розповімо лише про ті, що сподобались найбільше.
Блакитний роман
Гнат Михайличенко — український письменник, поет і політичний діяч, якого розстріляли ще у віці 28 років. Про самого автора відомо дуже мало, а його «Блакитний роман» вважається одним із найтаємничіших творів української літератури.
Надзвичайно ліричний та глибоко алегоричний, сповнений вишуканого символізму та ритмічної естетики. Одночасно імпресіоністичний та декадентський текст, що балансує на межі прози та поезії. Дискусії щодо його жанрових особливостей та значення, використаних у ньому символів, точаться й понині.
Виривки з мемуарів одного старого гріховоди
Агатангел Кримський був не лише письменником, а ще й істориком, лінгвістом, сходознавецем, перекладачем і одним із засновників Академії Наук України. Він знав 16 мов, опублікував понад 500 філологічних праць і близько товаришував з Лесею Українкою, яка поважала його і регулярно радилась з ним щодо своїх текстів.
Обраний для збірки твір являє собою майстерну суміш жартівливо-дотепної розповіді досвідченого егоїста з щемливо-відвертою сповіддю людини, яка відчуває свою провину і не має ніякої можливості хоч якось її загладити.
Таємна пригода
Володимир Винниченко є знаковою фігурою не тільки для української культури, але й для політичної історії — саме він у 1918 році став першим головою новоствореної Директорії УНР. Однак зараз поговоримо про його літературну діяльність.
«Таємна пригода», як і друге обране для книги оповідання, є невеличким нарисом на тему пристрасті та недосказанності. Воно розповідає коротку, але вельми інтригуючу історію про жінку, що почала зустрічатись з чоловіком у готелі, поставивши йому єдину умову — не задавати ніяких питань.
Поєдинок
Навряд чи такий культовий письменник, як Михайло Коцюбинський потребує окремого представлення. У добірці книг з літньою атмосферою ми вже згадували про його імпресіоністичну новелу «Сон», але крім неї до цього зібрання увійшов ще один вельми цікавий твір.
Мабуть у всіх була така ситуація, коли ви прокручували в голові майбутні події, намагаючись прорахувати всі можливі варіації та підготуватись до них, а потім у реальності все виходило зовсім по-іншому. Саме про такий випадок із життя звичайного вчителя і розповідається у «Поєдинку».
На селі
Валер'ян Підмогильний — український письменник і перекладач, один із найяскравіших представників розстріляного відродження. В його творчому доробку два великих романи, безліч дрібних творів і велика кількість перекладів французької класичної прози.
Перед нами коротеньке, але напрочуд атмосферне оповідання про хлопця, який вирішив розібратись з тим, що ж воно таке той ваш соціалізм. Він узяв купу книг і, щоб не відволікатись, поїхав з міста. Проте все пішло не за планом, адже у перший же вечір на юнака чекала хвилююче-чуттєва пригода.
Читати бiльше з роздiлу