Slavik Maksymenko
•
2 роки тому
Угода Microsoft з придбання Activision Blizzard погоджена Єврокомісією
Купівля Microsoft компанії Activision Blizzard на рекордну суму 68,7 млрд доларів була схвалена регулюючими органами ЄС лише за кілька тижнів після того, як регулюючі органи Великобританії заблокували придбання, — пише The Verge. Європейська комісія дійшла висновку, що угода може бути укладена завдяки зобов'язанням Microsoft, пов'язаним із хмарними іграми.
Єврокомісія встановила, що у Microsoft "не буде стимулу відмовлятися від поширення ігор Activision серед Sony" і що "навіть якщо Microsoft дійсно вирішить відкликати ігри Activision з PlayStation, це не завдасть істотних збитків конкуренції на ринку консолей". Але регулюючі органи ЄС, як і британські, дійшли висновку, що це придбання може завдати шкоди конкуренції у сфері розповсюдження комп'ютерних та консольних ігор через ігрові хмарні сервіси.
Також, Європейська комісія визначила засоби правового захисту, які дають змогу просунути угоду через 10-річні ліцензійні угоди, які Microsoft запропонувала конкурентам. До них належить безкоштовна ліцензія для споживачів у країнах ЄС, яка дозволить їм транслювати через «будь-які хмарні сервіси потокової передачі ігор на свій вибір» усі поточні та майбутні ігри Activision Blizzard для ПК та консолей, на які вони мають ліцензію. Хмарним провайдерам також буде запропоновано безкоштовну ліцензію для потокової передачі цих ігор на ринках ЄС.
Ці ліцензії є автоматичними і означають, що споживачі матимуть право транслювати ігри Activision Blizzard, які вони придбали або на які вони підписалися, у «будь-якому хмарному сервісі потокової передачі ігор на свій вибір і грати в них на будь-якому пристрої з будь-якою операційною системою». Схоже, що Європейська комісія запропонувала Microsoft цю автоматичну ліцензію і тепер виробник Xbox буде застосовувати її у всьому світі.
«Наше рішення є важливим кроком у цьому напрямі, оскільки завдяки потоковій передачі ігор у хмарі популярні ігри Activision доступні набагато більшій кількості пристроїв та споживачів, ніж раніше. Зобов'язання, пропоновані Microsoft, вперше забезпечать потокову передачу таких ігор у будь-яких хмарних сервісах потокової передачі ігор, що посилить конкуренцію та можливості для зростання" — каже Маргрет Вестагер, виконавчий віце-президент, який відповідає за політику конкуренції в Європейській комісії
Нагадаємо, Microsoft провела останні кілька місяців, намагаючись вирішити проблеми регуляторів щодо хмарних ігор, і угоди переконали регулятори ЄС, але не Великобританії. Софтверний гігант підписав угоди про хмарні ігри з Boosteroid, Ubitus та Nvidia, щоб дозволити іграм Xbox для ПК працювати на цих конкуруючих хмарних ігрових сервісах. Про аналогічну угоду з Nintendo було оголошено у грудні. Всі ці 10-річні угоди також включають доступ до Call of Duty та інших ігор Activision Blizzard, якщо угода буде схвалена регулюючими органами.
Джерело: The Verge
Подiлитись
Читати бiльше з роздiлу