Максим Литвиненко
•
3 місяці тому
Огляд Flintlock: The Siege of Dawn – відчуття незавершеності
Гра, яка не опускається до рівня поганого проєкту, але й не досягає справжньої величі.
Новозеландська студія A44, відома своїм видатним проєктом Ashen, 18 липня випустила свою нову гру — Flintlock: The Siege of Dawn. Ще у 2018 році студія встановила високу планку для своїх майбутніх проєктів, адже Ashen — це чудова souls-like гра з цікавим сетингом, атмосферою і кооперативом.
Чи змогли розробники повторити успіх Ashen та чи допоміг випуск гри в перший день у Game Pass? Відповіді на ці питання знайдете у нашому сьогоднішньому огляді.
Про гру
Шість років потому студія A44 повертається з новим проєктом. Хоча Flintlock може виглядати значно відмінною від Ashen, її бойова система, оповідь та загальний дизайн мають багато спільного. І це добре.
Flintlock: The Siege of Dawn — це гра від третьої особи, яка поєднує жанри Action-RPG і souls-lite. Новинка переносить гравців у темну атмосферу 19 століття, але з магією та фантастичними істотами. Ви гратимете за солдатку Нор, яка об'єднується з таємничим маленьким богом, схожим на лиса, щоб зупинити легіони мертвих, які вдерлись у їхній світ.
Розробники
Розробниками гри є A44 Games, новозеландська студія, яка створила лише одну, але успішну гру — Ashen. Студія була заснована у 2013 році у Веллінгтоні. Під час створення першої гри компанія мала лише 30 працівників, а зараз там працює понад 100 спеціалістів.
Розробники студії A44 Games.
У 2021 році студію придбала Kepler Interactive, яка працює за моделлю співвласності. Компанія надає студіям частку в бізнесі та провідну роль у стратегічному прийнятті рішень, що дозволяє зберігати їхню творчу незалежність.
Здається, саме цей крок дозволив завершити роботу над випуском Flintlock, адже фінансова підтримка великого видавця відіграє важливу роль.
Сюжет
A44 створили справді цікавий всесвіт, який поєднує колоніальну естетику 19 століття з магією. Людство страждає і роками безнадійно воює з арміями мертвих. Солдатка Нор Ванек вирушає на місію знищити ворожих богів після того, як вони та їхні армії мертвих прорвалися до світу смертних.
Однак пролог не дає достатнього розуміння та причин піклуватися про цей конфлікт. На своєму шляху героїня зустрічає несподіваного союзника — Енкі, маленького бога, дуже схожого на лиса. Цей магічний лис має свої таємні причини допомагати Нор у боротьбі проти своїх родичів. Відзначимо, що він розмовляє приємним та заспокійливим голосом, що додатково занурює в атмосферу гри.
Розвиток персонажів міг би бути більш послідовним. Еволюція відносин Нор і Енкі добре розкрита, але, на жаль, решта допоміжних персонажів не отримує такої ж уваги.
Головні герої
Після безликих персонажів в Ashen, А44 створила доволі цікавих героїв. Нор — це грубувата солдатка зі складним минулим, харизматична жінка, але без особливої емоційної глибини. Вона рішучий боєць, який прагне помсти.
Нор - солдатка з ціллю помсти
Енкі — пернатий бог, схожий на лиса. Він є другорядним персонажем, який супроводжує Нор і є джерелом її магічних сил. Лис насправді чарівний, але він трохи віддалився від світу і проявляє досить милу зацікавленість в подіях, які він пропустив.
Енкі - магічний лис та напарник головної героїні.
Водночас бог допомагає Нор своєю мудрістю та знаннями про свій світ. Головні герої доповнюють один іншого, але саме Енкі додає цікавого «вайбу» цій парі.
Геймплей
Ігровий процес дещо нагадує God of War, але замість Атрея у нас є магічний пухнастий лис, який кусає ворогів та жартує над Нор. Основні механіки включають: ближній бій у поєднанні зі стріляниною, взаємодію з напарником-лисом та дослідження світу гри.
Це все ж таки souls-lite, тому тут присутні еталонні для жанру багаття, де гравець прокачує навички та заряджає «естуси». Важливо зазначити, що гра набагато простіша, ніж Dark Souls чи Elden Ring, оскільки Flintlock зібрала лише деякі елементи жанру.
Бойова система
Бойова система вимагає від гравця фокуса та уваги. Проте коли ви вивчите «таймінги» парирування та навчитеся ефективно використовувати весь арсенал Нор і Енкі, гра стає набагато простішою.
Одразу відчувається, що основні зусилля розробників були спрямовані на покращення бойової системи з часів Ashen, особливо її кінематографічності. Нор виконує ефектні «фінішери», злітає у повітря завдяки магії Енкі, має подвійні стрибки та швидкі ухилення — все це виглядає вражаюче.
Вороги
Підбір основних антагоністів, на жаль, не вражає. Становленню їхніх особистостей приділяється дуже мало часу. Хоча дизайн босів досить непоганий, вони все одно виглядають як прості мішені для наших героїв. Щодо звичайних ворогів, ситуація ще гірша.
Нор може стріляти з мушкету на далеких відстанях
В грі немає різноманіття ворогів: вони повторюються, змінюється лише оточення. Для проєкту такого жанру різноманітність ворогів відіграє важливу роль, особливо коли основний фокус полягає в їхньому знищенні.
Прокачка
У вас є три дерева навичок, які покращують ваші здібності зі стрільби, магії та ближнього бою. Перше дерево фокусується на використанні вогнепальної зброї та нанесенні шкоди з дальньої дистанції. Магічне дерево відповідає за навички нашого пухнастого лиса, які посилюють Нор і від неї відволікають ворогів.
В грі немає сенсу білдов, тому що навички відкриваються дуже швидко.
Останнє дерево пропонує навички для ближнього бою — тут все стандартно: Нор краще використовуватиме свою сокиру та завдаватиме більшої шкоди.
Варто зазначити, що ви можете обходити слабкі покращення, якщо хочете надати пріоритет певним, більш потужним навичкам.
Вердикт
Flintlock: The Siege of Dawn — це гра, яка не опускається до рівня поганого проєкту, але й не досягає справжньої величі. Відчувається, що новинка не отримала належної уваги від гравців, але Flintlock варта спроби, особливо якщо вам подобаються такі ігри, як God of War та Banishers: Ghosts of New Eden. На щастя, Flintlock цінує ваш час, пропонуючи скорочені шляхи, швидкі переміщення та інші способи зробити вашу подорож цікавою та легкою. Гра займає набагато менше часу, ніж Dark Souls чи Elden Ring.
Під час дослідження світу гри, лис може розповісти вам щось цікаве.
Однак, якими б цікавими не були деякі механіки, вони не рятують від одноманітності ворогів та недосконалості бойової системи, та й сюжет не дуже захопливий.
Від гри є відчуття певної незавершеності та якоїсь порожнечі.
Проте, за все літо це один із небагатьох абсолютно нових проєктів, і ми все ж рекомендуємо спробувати Flintlock, особливо якщо ви любите екшени від третьої особи. Тим більше, що вона доступна в Xbox Game Pass з першого дня.
Читати бiльше з роздiлу