dark moonlight moon
Музика

Марія-Вікторія Козловська

5 місяців тому

«Вхід у змінному взутті» — історія першого хіп-хоп гурту України

Українська андеграундна музична сцена багата на унікальних та колоритних музикантів про, які знає далеко не кожен.

«Вхід у змінному взутті» — історія першого хіп-хоп гурту України

Отож, ми вирішили започаткувати нову музичну рубрику, в якій знайомитимемо вас з цікавими українськими виконавцями та оглядатимемо актуальні вінілові релізи вітчизняних продюсерів. Також у майбутніх дописах ми розповідатимемо про найцікавіші музичні фестивалі, вечірки та інші цікаві заходи.

«Вхід у змінному взутті».«Вхід у змінному взутті».

Почнемо нашу музичну подорож з історії першого українського хіп-хоп гурту «Вхід у змінному взутті». Наша авторка Марія-Вікторія Козловська, вже встигла провести власне розслідування та з нетерпінням прагне розповісти про зародження та становлення українського хіп-хопу.

«Вхід у змінному взутті»

«Територія А» — легендарний телепроєкт початку 90-х, що став символом революції, кардинально змінивши хід музичної історії України. Програма припинила існування у середині нульових, однак залишила значний слід в історії української музики, ставши епохою популяризації українських виконавців.

Гурт отримав широку популярність та змінив уявлення українців про хіп-хоп.Гурт отримав широку популярність та змінив уявлення українців про хіп-хоп.

Гурт «Вхід у змінному взутті» або «ВУЗВ» став першим у жанрі хіп-хопу в Україні, саме завдяки «Території А», де хлопці сміливо заявили про себе. Тексти їх пісень, сповнені соціального змісту та живої іронії, розкривають найактуальніші проблеми суспільства і відображають дух того часу. Гурт отримав широку популярність та змінив уявлення українців про хіп-хоп.

Початок легенди

Легенда українського хіп-хопу розпочалась у 1989-му році, з дружби двох рівненських шибеників. Складно повірити, але на момент створення гурту, з досить екзотичною назвою, засновнику — Олександру Стьоганову, було всього 11(!) років. Другий учасник гурту — Олександр Польовий, був не надто старшим.

Початок легендиПочаток легенди

До цього Стьоганов був учасником ВІГ «Цвіркуни», пізніше — ВІГ «Меридіан», а Олександр Польовий танцював брейкданс в студії «Ровесник» при місцевому палаці піонерів. Хлопці разом брали участь у гастролях та концертних програмах палацу, здружилися і мали бажання створити власний гурт. На початку колектив мав назву “J.M.S. AGet AGet”. Пізніше, до гурту приєдналися ще двоє – Олег Тунєв та Роман Веркулич.

Від «Червоної рути» до «Території А»

У 1995-му році «Вхід у змінному взутті» увірвалися на фестиваль «Червона рута», виконавши три пісні: «Україна», «То іди собі геть» та «Сірко». Саме остання і стала хітом, отримавши звання лауреату фестивалю. Вже наступного року хлопці підписали контракт з мистецькою агенцією «Територія А» і стали одними з перших підопічних проєкту.

Від «Червоної рути» до «Території А»Від «Червоної рути» до «Території А»

Легендарний альбом «Планове засідання», завойовує Україну олдскульними бітами та меланхолійною лірикою. Збірка стає платиновою та цілих два тижні випереджає у продажу альбом Ірини Білик «Фарби». Гурт активно гастролює і дає по 20-30 концертів на місяць, а кліпи бюджетом в 50$, постійно крутять на ICTV.

Продано понад ста тисяч копій, повні зали, захват публіки — здавалося б, що могло піти не так?

Розлом

У 1998-му хлопцям стає тісно на просторах «Території А», через широкі крила продюсера Бригинця. Стосунки з «Територією А» були остаточно зруйновані після автомобільної аварії. На той час, ніхто з колишніх наставників не підтримав хлопців, навіть звичайним «Як здоров’я?». Тоді стало ясно — настав час щось змінювати.

РозломРозлом

«ВУЗВ» видають другий альбом «П'ять» самостійно. Постійні гастролі не закінчуються, але всередині команди починають наростати протиріччя. Згодом проєкт і зовсім заморожується.

Постійні гастролі не закінчуються,Постійні гастролі не закінчуються,

Олександр Стьоганов залишає гурт, поїхавши вчитися у Сан-Франциско. Роман Веркулич починає запускати власні проєкти.

Уже не ті

Після фінального розпаду гурту, Роман Веркулич зібрав нову команду, що стала більш відомою під назвою «Samosaboyzz», де вони грали багато старого матеріалу «ВУЗВ» з більш роковим звучанням. Олег Тунєв йде з гурту в новий колектив «4К», а Олександр Польовий створює колектив «Другий Постріл».

Уже не тіУже не ті

Співпраця Стьоганова з Олексієм Потапенком (Потап) мала на меті відродити «ВУЗВ», але їх вистачило лише на один альбом. У колаборації гурти “New 'Z' cool” та «ВУЗВ» (в неповному складі), створили саундтрек до фільму «Штольня» і трек «Просто Супер».

У 2016-му році вийшов останній альбом ВУЗВУ 2016-му році вийшов останній альбом ВУЗВ

У 2016-му році вийшов останній альбом ВУЗВ “For Ever”. тут вам і Сергій Сивохо, і Віктор Павлік, і Freel, який задумувався, в першу чергу, як подарунок фанатам.

Рекомендовані треки:

  • Вхід у Змінному Взутті — Бо вже той день, коли...
  • Вхід у Змінному Взутті — Тік - Так (Чуєш Репу Смак)
  • Вхід у Змінному Взутті — Каролін
  • Вхід у Змінному Взутті — Лірика
  • Вхід у Змінному Взутті — Далеко за ріки, далеко за гори
  • Вхід у Змінному Взутті — Час, що минає
  • Вхід у Змінному Взутті — Хто Скаже Так

Всі перелічені пісні, ми вже зібрали для вас в окремому плейлісті на Soundcloud, який знаходиться за посиланням.

☝️ Читайте klap у Instagram і Telegram, а також підписуйтесь на канал у TikTok

copy link icon

Посилання на першоджерело при використанні матеріалів klap є обов’язковим.

Співпраця – info@klap.com.ua

Instagram icontelegram icontelegram icon

© 2023 - 2024 klap. Всіх прав дотримано.