dark moonlight moon
Кіно

Андрій Стулій

8 місяців тому

Добірка фільмів, створених жінками

В честь восьмого березня ми вирішили створити тематичну добірку з восьми чудових фільмів, знятих видатними режисерками за останні 20 років. Тут ви знайдете чуттєві драми й тендітні love stories, постмодерністські висловлювання і напружені трилери, похмурі горори та якісну супергероїку.

Добірка фільмів, створених жінками

Звісно, це далеко не всі видатні жінки-режисерки і далеко не всі визначні картини, які вони створили. Їх так багато, що охопити всіх в одному дописі просто неможливо.

«Химера»

Фільми Аліче Рорвахер — це витончене поєднання італійського неореалізму з елементами магічного реалізму. Її нова картина неймовірно поетична та символічна. Тут переплітаються інтимність трагічного кохання і глобальний погляд на відносини сучасної Італії зі своєю культурною спадщиною.

Перед нами історія про групу «чорних» археологів, що живуть розграбленням етруських поховань в Тоскані 80-х років. Серед них виділяється Артур, і не тільки тим, що він англієць — у нього є дар певним чином відчувати світ мертвих.

«Труднощі перекладу»

Меланхолійна і тендітна драма про самотність серед великого натовпу. Картина вважається однією з кращих у багатій фільмографії Софії Копполи, яка принесла їй Оскар за оригінальний сценарій.

«Труднощі перекладу»«Труднощі перекладу»

Старіючий актор Боб, що залишив дружину вдома і приїхав до Токіо заради зйомок у рекламі, та юна студентка Шарлотта, яка супроводжує свого постійно зайнятого чоловіка-фотографа, зустрічаються у барі готелю. Дві самотні душі в чужому та незвичному місті. Лише у компанії один одного вони знаходять тимчасовий, але доволі затишний прихисток.

«Солтберн»

Емеральд Феннел гучно дебютувала у 2020-му році, отримавши 3 номінації на Оскар. Її другий фільм вражає вишуканим стилем, напруженим сюжетом, акторською грою та досить провокативними сценами.

Початок двохтисячних, Англія. Скромний хлопець із робітничого містечка вступає до Оксфорду, де його оточують знатні, багаті та впевнені у собі студенти. Один з них — харизматичний аристократ Фелікс. Згодом Оліверу вдається добитися його дружби і навіть запрошення провести разом літні канікули у розкішному родинному маєтку Солтберн.

«Тоні Ердман»

Молода німкеня Марен Аде створила винятково пронизливу трагікомедію про бездушність корпоративного світу та про складнощі у стосунках між батьками й дітьми.

Колишній вчитель музики Вінфред прагне відновити спілкування зі своєю дорослою донькою. Вона успішний бізнес-консультант у престижній корпорації та вже давно не згадує про батька. Щоб привернути її увагу та повернути її прихильність, він починає видавати себе за дивакуватого бізнесмена Тоні Ердманна та стає клієнтом тієї самої корпорації.

«Минулі життя»

Дебютна стрічка Селін Сон, яка одразу ж отримала 2 номінації на Оскар. Тендітна, мінімалістична і частково автобіографічна сповідь на тему кохання, еміграції та філософського світосприйняття.

Дванадцятирічні На Янг та Хе Сон ходять до однієї школи в Сеулі, товаришують і навіть закохані один в одного. Ця ідилія руйнується, коли сім'я дівчинки приймає рішення про еміграцію до Канади. Через довгих 12 років вони знаходять один одного через соціальні мережі і відновлюють спілкування, але на той момент в кожного вже є своє життя.

«Барбі»

Зараз Ґрета Ґервіґ заслужено вважається однією з провідних режисерок Голлівуду. Ще дебютна стрічка «Леді птаха» була сприйнята дуже тепло, а вже «Барбі» зробила її ім'я відомим для широкої аудиторії.

Красива і безтурботна Барбі живе у казково-рожевому Барбіленді. Вона змінює яскраві образи, розважається на пляжі та влаштовує гучні вечірки. Раптово її відвідує думка про смерть, а на стегнах з'являються перші ознаки целюліту. Щось трапилось з дівчинкою, яка нею грається? Аби виправити збій ляльці треба відправитися у реальний світ.

«Дивожінка»

Так, це супергеройське кіно, але талановитій режисерці Петті Дженкінс та чарівній акторці Галь Гадот вдалося створити настільки ніжну, наївну та добру історію, що вона стала яскравим промінчиком сонця у кіновсесвіті DC.

Діана — принцеса амазонок, яка провела все життя на ізольованому острові. Коли біля його берегів зазнає аварії військовий літак, вона дізнається, що зовнішній світ охоплений жахливою війною. Не в силах сидіти на місці, коли трапляється таке зло, героїня залишає рідний дім і починає пізнавати світ людей.

«Бабадук»

Дженніфер Кент — австралійська режисерка, на творчість, якої мали значний вплив ранні роботи Ларса Фон Трієра. Формою для своїх висловлювань вона обрала жанри горору та психологічного трилера.

Це історія про маму та хлопчика, який боїться монстрів під ліжком. Коли в їхньому домі загадковим чином з'являється книга про жахливого Бабадука, цей страх стає реальністю. Безумовно, фільм можна сприймати як першокласний лякаючий атракціон, але насправді він є чимось більшим. Це витончена психологічна драма про прийняття власного болю.

☝️ Читайте klap у Instagram і Telegram, а також підписуйтесь на канал у TikTok

copy link icon

Посилання на першоджерело при використанні матеріалів klap є обов’язковим.

Співпраця – info@klap.com.ua

Instagram icontelegram icontelegram icon

© 2023 - 2024 klap. Всіх прав дотримано.