Стулій Андрій
•
9 місяців тому
Головні кінопрем’єри лютого
Для українських кіноманів лютий буде дуже насиченим. В прокат виходять довгоочікувані сиквели та нові байопіки, авторські драми та фестивальні лауреати.
Ми побачимо 3 картини, що будуть представляти свої країни на церемонії нагородження Оскар, яка пройде вже на початку березня. Ми зібрали для вас список головних прем’єр місяця, аби ви точно нічого не пропустили.
Аргайл
Метью Вон відомий насамперед як режисер стильної шпигунської франшизи «Кінгсмен», яку він запустив у 2015 році. Нова стрічка хоч і не є частиною цієї серії, але явно буде близькою за духом. До того ж тут зібрався досить зірковий каст.
Еллі — популярна авторка шпигунських бестселерів про секретного агента з позивним Аргайл. Вона живе спокійним домашнім життям зі своїм улюбленим котиком, допоки в один момент її романи, з усіма злочинними синдикатами та героїчними агентами, раптово не стають реальністю.
Дюна: Частина два
Про цей епічний блокбастер навряд потрібно щось розповідати. Перша частина «Дюни», знята канадським режисером Дені Вільньовим, сколихнула світ своїм масштабом. Вражаючий екшн, естетичний дизайн, пронизливий саундтрек — сиквел для багатьох є одним з найочікуваніших фільмів року.
Друга частина продовжить розповідати історію Пола Атріда, тільки збільшивши кількість епічних подій, зіркових акторів та вражаючих сцен. Лише додамо, що для охочих освіжити в пам'яті першу частину, стрічка спеціально повертається в прокат з 8 лютого.
Ідеальні дні
Нещодавно ми розповідали про легендарного німецького режисера Віма Вендерса та його нову картину «Ідеальні дні». Стрічка знята в Японії та представлятиме цю країну на цьогорічному Оскарі. Світова прем'єра відбулась у Каннах, а українська — на фестивалі «Нове німецьке кіно». В лютому цей фільм нарешті виходить у широкий прокат.
Це медитативна, вінтажна та поетична історія про прибиральника громадських туалетів Токіо. Прекрасний саундтрек, естетичний візуальний ряд та витончений драматизм — картина принесе задоволення поціновувачам повільного кіно.
Травень, грудень
Тодд Гейнс — американський режисер та один з основоположників руху New Queer Cinema. Найвідомішою його роботою вважається романтична драма «Керол» з Кейт Бланшетт та Руні Марою. Нова стрічка базується на реальній історії роману дорослої вчительки зі своїм 13-річним учнем. Події відбуваються 20 років потому, коли в Голлівуді вирішили екранізувати ці доволі специфічні відносини.
Наталі Портман виконує роль акторки, що відвідує дім подружжя, аби особисто познайомитися з героями (Джуліанна Мур та Чарльз Мелтон) та дізнатись їх справжню історію.
Учительська
Цікавий зразок європейської соціальної драми, що представлятиме Німеччину на майбутньому Оскарі. Фільм отримав дуже теплий прийом на Берлінському кінофестивалі. Режисером виступив Ількер Чатак, для якого це вже четверта повнометражна робота.
Головна героїня — молода вчителька, яка намагається зупинити серію дивних крадіжок у своїй школі. Проте це внутрішнє розслідування виносить на поверхню багато секретів, проблем і недоліків, як людських, так і всієї національної системи освіти.
Смак пристрасті
Француз в’єтнамського походження Чан Ань Хунг — частий гість та лауреат більшості європейських кінофестивалів. Його новий проєкт був представлений в Каннах і отримав приз за найкращу режисуру. Саме він, а не тріумфальна «Анатомія падіння», був обраний кандидатом від Франції на цьогорічну премію Оскар.
«Смак пристрасті» об'єднує дві фундаментальні теми французької культури — кохання та їжу. З любові персонажів Жульєт Бінош та Бенуа Мажимеля на екрані будуть народжуватися шедеври кулінарії, які здатні вразити навіть найвибагливіших гурманів.
Боб Марлі: One Love
Та звісно ж не залишимось без байопіків. Цього разу героєм виступить легендарний реггі-музикант Боб Марлі, чиї пісні знає і любить майже кожен. В режисерському кріслі опинився Рейнальдо Маркус Грін, автор «Короля Річарда» — ще одного нещодавнього біографічного хіта про сестер Вільямс.
Фільм покаже історію становлення співака, його злетів та падінь. Стрічка дасть можливість насолодитись його музикою, перейнятися філософією Марлі та поринути в атмосферу сонячної Ямайки.
Зона інтересу
Джонатан Глейзер — британський режисер та кліпмейкер, відомий завдяки картині «Опинись у моїй шкірі». Нова стрічка дебютувала в Каннах і отримала Гран-прі, другу за престижністю нагороду фестивалю.
Фільм демонструє ідилічний сімейний побут однієї родини, однак трохи згодом ми дізнаємось одне «але», яке змінює все. Чоловік працює комендантом Аушвіцу — одного з найбільших концентраційних таборів Польщі. А їх сімейне гніздечко, із затишним будинком та мальовничим садом, знаходиться буквально за його стіною.
Читати бiльше з роздiлу