Дарія Михайленко
•
18 днів тому
Як фільми та серіали нульових вплинули на наше сприйняття дорослого життя
Початок 2000-х — це не лише період в історії. Ця ера славиться дивним макіяжем, джинсами на низькій посадці, піснями Брітні Спірс, перемогами українських спортсменів на міжнародній арені та, звісно, культовими фільмами й серіалами.
Подейкують, що кіно саме цього періоду є найкращим, це й не дивно: простий сюжет, актори-початківці, які зараз є володарями престижних премій, та наближеність до звичайного людського життя.
Початок 2000-х — це не лише період в історії.
Ми впевнені, що багато хто з наших читачів виріс на культових кінострічках та шоу, які не тільки вплинули на їхнє сприйняття дійсності та життя, а й навчили робити всі справи максимально швидко, поки під час перегляду фільму йде реклама. Що ж, поностальгуємо?
«Диявол носить Прада»
Для багатьох журналістів-початківців головний редактор в образі Міранди Пріслі — справжній нічний кошмар. Однак мова йде не про неї, а про її асистентку Енді Сакс, яка тільки-но закінчила університет.
Для багатьох журналістів-початківців головний редактор в образі Міранди Пріслі — справжній нічний кошмар.
Головна героїня тяжіє до серйозної журналістики та хоче писати на важливі для суспільства теми, а не про спідниці та підбори. І ось вона з легкістю знаходить роботу в одному з топових модних журналів. Хіба таке можливо? У нашому світі не часто вдається знайти роботу в конкурентних галузях, особливо без досвіду роботи та відповідної кваліфікації, оскільки зазвичай це справа везіння.
Головна героїня тяжіє до серйозної журналістики та хоче писати на важливі для суспільства теми, а не про спідниці та підбори.
Проте, не дивлячись на всі труднощі, пробитись у нову сферу цілком можливо. Проте не варто забувати, що для цього потрібні постійне навчання, знайомства, стажування та ще багато речей. У випадку зі стрічкою «Диявол носить Прада» Енді просто пощастило.
«Друзі»
Як ви могли помітити, ми вже двічі говорили про культовий серіал «Друзі», мета якого не тільки розважити, а й показати, що за ідеальною картинкою дружби криється дещо більше.
Шоу показує життя шести друзів, які проводять кожну вільну хвилину разом, а їхні стосунки залишаються незмінними протягом 10 років. Здавалося б, ось він — ідеал дружби. Проте повернімося у реальність.
Зберігати близькі стосунки з друзями стає набагато важче, але це не означає, що на цьому дружба закінчується.
Ми дорослішаємо і з нами стається чимало змін не лише зовнішніх, а й внутрішніх: переконання, ставлення до людей, сприйняття світу тощо. Також, у нас з’являються робота і сім’я, а з ними – певні обов’язки. Так зберігати близькі стосунки з друзями стає набагато важче, але це не означає, що на цьому дружба закінчується. Вона теж розвивається, і це нормально. Важливе тільки бажання підтримувати зв’язок.
«Як позбутися хлопця за 10 днів»
Чергова кінокартина нульових «Як позбутися хлопця за 10 днів» розповідає про розвиток фейкових стосунків ще однієї журналістки Енді та азартного рекламіста Бена. Здається, що це стандартний ромком 2000-х і немає сенсу перевтілювати його у реальне життя, проте дещо таки варте вашої уваги.
«Як позбутися хлопця за 10 днів» розповідає про розвиток фейкових стосунків ще однієї журналістки Енді та азартного рекламіста Бена.
Фундаментом стосунків головних героїв є брехня та використання один одного задля власної вигоди. Хоча у них є термін дії, 10 днів, реальні здорові стосунки не можуть будуватись на такому підґрунті. Для них потрібні чесність та взаємоповага. Ми, звісно, не сімейні психологи, але нагадаємо, що відверта комунікація — це ключ до довготривалих стосунків.
«Декстер»
Не очікували серед комедій побачити історію про серійного вбивцю? Що ж, ми вміємо дивувати. Детективний серіал «Декстер» розповідає про чоловіка, який у дитинстві отримав важку психологічну травму і жадає вбивати. Раніше його всиновив поліцейський, який розуміючи, що юного маніяка не вдасться виправити, спрямовує енергію Декстера на розслідування жахливих вбивств.
«Декстер» розповідає про чоловіка, який у дитинстві отримав важку психологічну травму і жадає вбивати.
Неймовірне шоу з чудовим сюжетом, проте є нюанс: у реальному житті поліція не наймає психічно хворих людей, тим паче тих, у кого є схильність до тяжких злочинів. І хоча головний герой доволі розумний та знає, як думає вбивця, це не означає, що таким людям можна довіритись.
«Секс і місто»
Чомусь на початку 2000-х фільми та серіали, де головні герої працюють у галузі журналістики та піару, набули величезної популярності. Можливо, це через те, що ці професії легко романтизувати?
Героїня шоу «Секс і місто» Керрі Бредшоу — звичайна журналістка, яка веде невелику колонку в газеті, живе своє найкраще життя у Нью-Йорку.
Героїня шоу «Секс і місто» Керрі Бредшоу — звичайна журналістка, яка веде невелику колонку в газеті, живе своє найкраще життя у Нью-Йорку і, так само як автори Klap, допізна пише статті. І хоча у телесеріалі дуже гарно та розкішно показані її будні, насправді не всі працівники преси можуть дозволити собі сон до півдня, гнучкий графік та щоденний обід з друзями, як Керрі.
З часом та досвідом приходять фінансова стабільність і задоволення від роботи, а побудова життя мрії потребує терпіння та праці.
Ми згодні, що дуже весело спостерігати за пригодами та життям героїнь шоу, однак навряд чи у реальності автор щотижневої колонки може дозволити собі таку розкіш, як Керрі. Ймовірно, з часом та досвідом приходять фінансова стабільність і задоволення від роботи, а побудова життя мрії потребує терпіння та праці.
«Посмішка Мони Лізи»
І «вишенькою на торті» стає драматична стрічка про жінок «Посмішка Мони Лізи». Цей фільм розповідає про життя жінок в Америці 50-х років, коли їхньою місією було виховання дітей, виконання хатніх обов’язків та бути хорошою дружиною для чоловіка. Хоча кінокартина була знята на почату 21 століття, вона має велике значення і досі. Вона доносить суспільству, що жінка не повинна обмежувати себе чотирма стінами й мати такий самий статус у суспільстві, як чоловік.
Хоча кінокартина була знята на почату 21 століття, вона має велике значення і досі.
«Посмішка Мони Лізи» особливо вплинула на дівчат і показала, що вони здатні набагато більше, ніж бути домогосподарками. І ось це сталось: зараз жінки обіймають керівні посади та мають однакові права з чоловіками. Хіба хтось міг подумати, що одним з кандидатів на посаду президента США стане жінка?
Читати бiльше з роздiлу