Андрій Стулій
•
6 місяців тому
Міжнародний Одеський кінофестиваль 2024. Що подивитись?
Вже зовсім скоро стартує чотирнадцятий Одеський міжнародний кінофестиваль, який цього року пройде в Києві з 12 по 21 липня.
Вперше Одеський міжнародний кінофестиваль провели ще у 2010 році. За ці чотирнадцять років його переможцями ставали французькі, бельгійські, британські та звісно ж українські стрічки. Цьогоріч, з міркувань безпеки, фестиваль відбудеться в Києві з 12 по 20 липня.
Вперше Одеський міжнародний кінофестиваль провели ще у 2010 році.
Програма складається з майже сотні картин, розподілених на 15 тематичних секцій. Покази проходитимуть в столичному Будинку Кіно та кінотеатрі «Оскар». У цьому дописі ми вирішили надати власні рекомендації на, що варто звернути увагу, а більш детальну інформацію ви можете знайти на сайті фестивалю.
Гучні прем'єри
Ціла когорта фільмів з цьогорічного Каннського кінофестивалю перейшла в програму фестивалю Одеського. По-перше, це «Види милосердя» — нова робота грецького майстра Йоргоса Лантімоса, творця нещодавнього хіта «Бідолашні створіння».
«Види милосердя» — нова робота грецького майстра Йоргоса Лантімоса.
По-друге, це «Субстанція» з Демі Мур та Маргарет Кволлі в головних ролях, яка отримала в Каннах приз за найкращий сценарій. Також варто відзначити стрічку «Народ проти Космо», у центрі сюжету якої судовий процес над песиком, та видовищну екранізацію французької класики «Граф Монте-Крісто».
Українське кіно
В програмі дуже багато якісного українського кіно. Тут є як очікувані прем'єри, так і стрічки, які вже можна вважати класикою. Серед нових картин варто відзначити «БожеВільні» Дениса Тарасова, яка демонструє жахи «каральної психіатрії» СРСР, та сучасну «Конотопську відьму» Андрія Колесника.
Серед нових картин варто відзначити «БожеВільні» Дениса Тарасова, яка демонструє жахи «каральної психіатрії» СРСР.
Серед класичних картин виділяється нещодавній «Будинок «Слово» Тараса Томенка, «Поводир» Олеся Саніна, творця епічного блокбастера «Довбуш», та «Ціна правди» легендарної польської режисерки Аґнєшки Голланд, що висвітлює проблему голодомору.
Документальні картини
Цьогоріч велика увага приділяється документальному кіно. Звісно ж більшість стрічок присвячені війні, але в програмі можна знайти та буденні людяні історії. Наприклад, «Кипарис» — щиру та добру стрічку виробництва Ukraïner, або милозвучну «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго».
«Кипарис» — щира та добра стрічка виробництва Ukraïner.
Також можна відвідати показ «Ми, наші улюбленці та війна» Антона Птушкіна, переглянути документально-ляльковий фільм «Сентиментальна подорож до планети Параджанова» Тараса Томенка або французьку документалку про те, наскільки пророчою виявилась перша «Матриця».
Квитки на фестиваль ви можете придбати на сайті TicketBox за посиланням.
Читати бiльше з роздiлу