dark moonlight moon
Кіно

Андрій Стулій

3 місяці тому

Підсумки Одеського міжнародного кінофестивалю 2024

Ось і завершився 15-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Протягом цих дев'яти днів було показано більше сотні стрічок.

Підсумки Одеського міжнародного кінофестивалю 2024

Кращим художнім фільмом обрано «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва, що розповідає про життя двох пенсіонерів у «сірій зоні». Серед документальних тріумфував «Глядєлов» Ксенії Кравцової, присвячений видатному українському фотографу. У європейському конкурсі перемогу отримала польська стрічка «Майже нічого».

Ми зібрали лише ті фільми, що особливо закарбувались в серці.Ми зібрали лише ті фільми, що особливо закарбувались в серці.

Звісно подивитись всі картини, а тим більше розповісти про них, просто неможливо. Тож ми зібрали лише ті фільми, що особливо закарбувались в серці.

«Субстанція»

Приз за найкращий сценарій на цьогорічному Каннському кінофестивалі. Яскрава та смілива, вражаюча та шокуюча, сексуальна та бридка — друга картина французької режисерки Корал Фаржа вийшла надзвичайно контрастною.

Елізабет Спаркл (Демі Мур) колись була успішною і популярною акторкою, проте час невблаганно йде, вона старіє, а продюсер відправляє її на «пенсію». Саме в цей момент екс-зірка дізнається про загадковий препарат «Субстанція», який може створити її молодшу та кращу версію — саме так і з'являється Сью (Маргарет Кволлі).

«Види милосердя»

Нехай з організаційними труднощами, але українські кіномани все ж таки змогли побачити ще одного тріумфатора цьогорічних Канн — нову роботу Йоргоса Лантімоса. Вона точно потішить поціновувачів ранньої творчості грецького режисера і, мабуть, здивує тих, хто закохався у «Бідолашні створіння».

Це триптих, в якому кожна з частин цілком могла бути самостійним фільмом. Геніальні актори розігрують три різні історії з різними героями, які об'єднуються темою емоційних потреб людини, її залежностей та жертовності заради їх задоволення.

«Кипарис»

Документальна картина виробництва Ukraїner розповідає надихаючу історію про вельми харизматичного дідуся-художника Валерія з Полтавської області. А точніше про його мрію, яку вдалось здійснити завдяки небайдужим людям.

Зворушлива та життєстверджуюча, щира та безпосередня — стрічка повертає нас в довоєнні часи, нагадуючи яке прекрасне життя ми мали. Зворушлива та життєстверджуюча, щира та безпосередня — стрічка повертає нас в довоєнні часи, нагадуючи яке прекрасне життя ми мали.

Зворушлива та життєстверджуюча, щира та безпосередня — стрічка повертає нас в довоєнні часи, нагадуючи яке прекрасне життя ми мали. У часи, коли збори були потрібні не для виживання, а для реалізації простих людських мрій. Для того, щоб дати можливість такій сонячній людині відвідати його сонячну Грецію.

«Сентиментальна подорож до планети Параджанова»

Рівно сто років тому народився геніальний Сергій Параджанов — вірменський режисер, що став одним з основоположників українського поетичного кіно. Багатогранний талант, який досі шанують у всьому світі, але який відчайдушно намагалась знищити радянська влада.

Рівно сто років тому народився геніальний Сергій Параджанов — вірменський режисер, що став одним з основоположників українського поетичного кіно. Рівно сто років тому народився геніальний Сергій Параджанов — вірменський режисер, що став одним з основоположників українського поетичного кіно.

З нагоди цього ювілею Тарас Томенко (режисер нещодавнього «Будинку «Слово») створив вражаюче сентиментальну та естетичну документальну стрічку. У ній історичні кадри гармонійно поєднуються з ляльковою анімацією, яка додатково підкреслює творчу натуру самого Параджанова.

«Поводир»

Олесь Санін — один з найцікавіших сучасних українських режисерів. Його фільми проводять нас стежками власної історії та культури: заснований на кримськотатарських легендах «Мамай», нещодавній епос «Довбуш» і звісно ж «Поводир», який розповідає про трагічну долю кобзарів за часів радянської влади.

Картина наочно демонструє жах і біль, які з покон віків приносили нам росіяни: Голодомор, розкулачення, розстріляний з'їзд кобзарів тощо. Однак разом з цим вона дарує промінець надії, адже можна вбити музиканта, але не його пісню.

«Дике поле»

Барвиста, яскрава та в хорошому сенсі дика екранізація книги «Ворошиловград» відомого українського письменника Сергія Жадана, яка багато в чому виявилась пророчою. Режисер-дебютант Ярослав Лодигін, змішуючи естетику вестернів з колоритом маленьких містечок сходу України, створює власний жанр — істерн.

Протагоніст, який вже давно покинув рідне село на Луганщині, вимушений знову повернутись додому. Причина проста — його брат зник, залишивши герою не лише стару бензоколонку, а ще й цілий купу спогадів і незавершених справ.

☝️ Читайте klap у Instagram і Telegram, а також підписуйтесь на канал у TikTok

copy link icon

Посилання на першоджерело при використанні матеріалів klap є обов’язковим.

Співпраця – info@klap.com.ua

Instagram icontelegram icontelegram icon

© 2023 - 2024 klap. Всіх прав дотримано.