Андрій Стулій
•
5 місяців тому
Рецензія на «Фуріоза: Шалений Макс. Сага»
Після успіху фільму «Шалений Макс: Дорога гніву» у 2015 році, вихід наступного епізоду франшизи був лише питанням часу. І ось цей час настав! «Фуріоза» є приквелом стрічки й розповідає історію становлення однойменної героїні, яка свого часу дуже сподобалась глядачам.
Світова прем'єра відбулась зовсім нещодавно на Каннському кінофестивалі, а вже з 23-го травня українські глядачі можуть насолодитись новим шедевром Джорджа Міллера на великих екранах рідних кінотеатрів.
Режисер
Джордж Міллер — австралійський режисер, сценарист та продюсер, яскравий представник кінематографа «австралійської хвилі». В першу чергу, Міллер відомий як творець культової франшизи «Шалений Макс», але в його фільмографії є багато й інших цікавих стрічок.
Режисер
Наприклад, комедійний жахастик «Іствікські відьми» з Джеком Ніколсоном або нещодавня картина «Три тисячі років туги» з Тільдою Свінтон та Ідрісом Ельба. Цікаво, що свій єдиний «Оскар» митець отримав за мультфільм «Веселі ніжки».
Історія франшизи
Історія «Шаленого Макса» почалась у 1979 році, коли молодий і амбітний Міллер створив антиутопічний бойовик з актором-початківцем Мелом Гібсоном у головній ролі. Проєкт мав шалений успіх і навіть увійшов до книги рекордів Гіннеса як найприбутковіший фільм, перевершивши свій бюджет у 286 разів!
Історія «Шаленого Макса» почалась у 1979 році
Далі послідували ще дві стрічки у 1981 та 1985 роках, завершивши оригінальну трилогію. Режисер повернувся до свого творіння аж через 30 років, знявши вражаючу «Дорогу гніву», події якої відбуваються між першою та другою картинами.
Сюжет
Саме в «Дорозі гніву» з'явився персонаж Фуріози, яка настільки сподобалась глядачам, що отримала свій окремий фільм. Картина є приквелом і розповідає історію дорослішання та становлення героїні.
Маленьку Фуріозу, яка спокійно насолоджувалась життям у Зеленому Місці, викрадають агресивні байкери, що підпорядковуються своєму колоритному лідеру Дементусу. З цього моменту життя протагоністки перетворюється на безперервну боротьбу. Єдине, що допомагає їй це витримати — мрія колись повернутись додому.
Акторський склад
Спочатку Джордж Міллер хотів, аби до ролі Фуріози повернулась Шарліз Терон. Однак йому не дуже сподобалася технологія омолодження, тому довелося шукати молодшу акторку. Вибір пав на Аню Тейлор-Джой, відому за такими стрічками, як: «Спліт», «Меню», «Варяг», «Минулої ночі в Сохо» та камео в нещодавньому сиквелі «Дюни».
Акторський склад
Роль Дементуса, головного антагоніста, дісталась Крісу Гемсворту. Зірка кіновсесвіту Marvel створив образ, що чимось нагадує Тора з картин Тайки Вайтіті — не вельми розумний, але напрочуд колоритний.
Розширений всесвіт
Фільм значно розширює та поглиблює всесвіт франшизи, розповідаючи його історію. Глядачі нарешті побачать не тільки легендарну Цитадель Несмертела Джо, а й інші міста Пустки — Бензоград та Патронівськ.
Розширений всесвіт
У картині покажуть, як будувався перший агрегат і як Фуріоза опинилась за його кермом. Розкажуть, як саме вона втратила руку та як створила свій багатофункціональний протез. Ми дізнаємось про відносини між лідерами Пустки та про те, як героїня опинилась в Цитаделі.
Вердикт
Якщо вам сподобалась «Дорога гніву» — купуйте квиток в IMAX і навіть не сумнівайтесь. Новий фільм зберігає всі основні переваги свого попередника. Тут є вражаюче драйвові екшн-сцени, від яких захоплює подих, яскраво-гротескний візуальний стиль і, звісно ж, дика атмосфера суворої Пустки.
Новий фільм зберігає всі основні переваги свого попередника
Навіть без самого Макса фільм залишається по-хорошому шаленим. Не зменшуючи рівень адреналіну, стрічці вдається розповісти більше про цей самобутній світ, додаючи ще більше контексту подіям попередніх частин.
Читати бiльше з роздiлу