Андрій Стулій
•
8 місяців тому
Рецензія на «Дюну: Частина друга»
Нарешті ми дочекались однієї з головних кіноподій цього року. Мова, звісно ж, про вихід в український прокат, мабуть, найочікуванішого блокбастера — масштабного та епічного сиквелу «Дюни» Денні Вільньова.
Події обох фільмів — екранізація першої книги з однойменного науково-фантастичного циклу Френка Герберта. Якщо оригінальна стрічка переважно знайомила глядача зі всесвітом і його правилами, то продовження вже дозволяє собі трохи збільшити темп і сконцентруватись на розвитку сюжету.
Сюжет
Картина починається рівно в тому місці, де закінчилась попередня. Великий дім Атрідів пав, а його єдиний нащадок, Пол, разом зі своєю матір'ю, приєднався до загадкового племені фременів, що живуть в пустелі.
Це класична історія становлення героя. Юному Атріду належить пізнати культуру піщаного народу, щоб стати для них «своїм». Йому доведеться прийняти долю обраного, повести за собою людей і розпочати велику галактичну війну. Хлопчик має померти, аби постав месія.
Акторський склад
Акторський склад першого фільму був надзірковим. У сиквелі до своїх персонажів повернулись Тімоті Шаламе, Зендая, Хав'єр Бардем, Ребекка Фергюсон, Шарлотта Ремплінг, Стеллан Скарсгард, Дейв Батіста та Джош Бролін.
Акторський склад Дюни 2
Ба більше, до касту приєднались Крістофер Вокен і Флоренс П'ю в ролі імператора та його доньки. Остін Батлер зіграв безумного спадкоємця Харконненів Фейд-Раута, а Леа Сейду — нову сестру ордену Бене Ґессерит. Також з маленьким, але доволі важливим камео, на екрані з'явилася Аня Тейлор-Джой.
Пустеля
Одним з головних героїв картини можна назвати пустелю та її мешканців. Значну частину хронометражу глядачі, разом з Полом, проводять у цьому спекотному і посушливому краї. Тут можна дізнатись про традиції та вірування корінного населення, насолодитись заходом сонця, сидячи на одному з барханів, та навіть здійснити екстремальну поїздку на спині гігантського піщаного хробака.
Пустеля Дюна 2
На контрасті з теплими кольорами пустелі, в холодній чорно-білій гамі зображується Геді Прайм — рідна планета антагоністів Харконненів.
Стиль
Художня складова вражає не менше, ніж в першій частині. Винахідлива операторська робота Ґреґа Фрейзера, пробираючий до мурашок саундтрек Ганса Ціммера та неймовірно деталізовані інтер'єри приміщень. Оригінальні костюми дизайнерки Жаклін Вест, натхненні творчістю легендарного Ганса Руді Ґіґера, вбранням середньовічних чорниць і картами таро.
Стиль фільму Дюна
Разючі масштаби пустелі та космічних кораблів. Епічні екшн сцени, від яких перехоплює подих. Картина звучить і виглядає настільки приголомшливо, що її обов'язково треба дивитись саме в IMAX.
Теми
Серед основних тем, що досліджує фільм, головною можна назвати владу. В чому її сутність? Чому хтось її прагне понад усе, а хтось відчайдушно намагається її позбутися? Дуже тісно пов'язана з нею і тема долі, що тінню пророцтва нависає над Полом і усім народом фременів. Чи ми самі є творцями свого життя, чи може все визначено наперед? Вільньов пропонує глядачу самотужки замислитись над цими питаннями.
Теми фільму Дюна 2
Також стрічка нагадує про важливість історичної пам'яті. Шлях протагоніста демонструє, що без знань про минуле неможливо побудувати щасливе майбутнє.
Вердикт
«Дюна : Частина друга» — по-справжньому епічний та неймовірно естетичний блокбастер. Він безперервно вражає глядача і тримає в напрузі протягом усіх 3 годин свого хронометражу. На фундаменті, що заклала перша стрічка, режисер вибудовує історію, насичену яскравими подіями, колоритними персонажами та хитросплетіннями інтриг.
Оцінка Дюна 2
Саме заради таких фільмів люди заповнюють зали кінотеатрів. Здається, що «Дюна» Денні Вільньова має потенціал стати такою ж одвічною класикою, як «Володар перснів» Пітера Джексона.
Читати бiльше з роздiлу