Дарія Михайленко
•
7 місяців тому
Рецензія на «Ходячі мерці: Ті, що вижили»
Наприкінці лютого відбулась прем’єра нового телевізійного шоу від АМС «Ходячі мерці: Ті, що вижили». За останній рік це вже третій після «Мертвого міста» та «Деріла Діксона» спін-офф, який розповідає про долю ключових персонажів.
Кіновсесвіт «Ходячих мерців» можна порівняти зі світом Marvel: всі картини пов’язані між собою тож їх важко переглядати окремо. Звісно, можна спробувати, однак тоді буде важко зрозуміти всі відсилки та контекст. Хоча фанати вважають «Ті, що вижили», одним з найкращих серіалів франшизи, є моменти, які руйнують загальну картину. Проте, давайте про все по черзі.
Сюжет
Сюжет серіалу пропонує глядачам поринути в епічну історію двох персонажів, Ріка та Мішонн, їх пригод у мертвому світі та великого кохання, яке, незважаючи на відстань, продовжує зближувати цих персонажів. Не полишаючи надій, герої намагаються відшукати один одного.
Подружжя змушене миритися з реаліями нового світу: вони борються з монстрами та кидають виклик справжнім найжорстокішим небезпекам. Закохані прагнуть відшукати спосіб жити, як раніше, навіть коли за вікном ходять мерці. Питання, чи зможуть Рік Граймс і Мішонн протистояти ордам нечисті залишається відкритим. Але чи зможуть вони після такої боротьби знову відчути себе щасливими й стати справжніми людьми?
Акторський склад
До своєї ролі Ріка Греймса повернувся Ендрю Лінкольн, якого ви могли бачити раніше у стрічці «Реальне кохання» та у таких телесеріалах, як «Жінка в білому», «Грозовий перевал», «Ходячі мерці» та «Бійтеся ходячих мерців», відповідно.
Акторський склад
Тим часом у Данай Ґуріри, яка зіграла Мішонн, фільмографія більш містка. Здебільшого вона відома завдяки ролі Окоє в стрічках кіновсесвіту Marvel, а саме «Чорна Пантера», «Месники: Війна нескінченності», «Месники: Завершення» та «Чорна Пантера: Ваканда назавжди». Цікаво, що Ґуріра разом зі Скоттом Гімплом також виступила шоуранеркою серіалу.
Рік Граймс
За традицією, у кожному новому сезоні будь-якого серіалу автори намагаються якнайширше розкрити персонажів: їхню взаємодію з іншими, показати, якими вони були раніше та зараз і що їх сформувало. «Ті, що вижили» не стали виключенням, особливо це стосується Ріка Граймса.
Рік Граймс
Творці зробили акцент на тому, як Громадянська Республіка, в якій він опинився після подій на мосту, зламала та виснажила його. Проте, це не єдина причина, його туга за дружиною та дітьми теж наклала свій відбиток. Це все настільки вплинуло на нього, що пізніше, після зустрічі з Мішонн, вона сказала чоловіку, що не впізнає «того Ріка, якого колись знала».
Рік Граймс 2
Також, у кінці першої серії ми бачимо, що Рік був готовий перерізати собі горло шматком скла. Він вже зробив надріз, але зупинився. Головний герой, хоч і втомлений від життя у нових реаліях, продовжує вірити, що його близькі живі й намагається їх знайти.
Чуттєва драма?
У серіалі, де події розгортаються у постапокаліптичному світі, надмірна увага приділяється Ріку та Мішонн. Важко сказати, добре це, чи погано, адже глядач більш налаштований побачити те, як люди живуть або, ж радше виживають у таких небезпечних умовах. Однак, поряд з цим, романтика ніби додає більшої зацікавленості шоу.
Чуттєва драма?
Не варто забувати, що за жанром цей серіал є постапокаліптичною драмою, проте вийшло так, що основний фокус тримає саме сюжетна лінія Ріка та його дружини. Іноді здається, ніби творці й самі не знають, на що краще зробити основний акцент: на історію про боротьбу із зомбі чи історію кохання.
Історію кохання.
Періодично вони переплітаються, але інколи — взагалі відірвані одна від одної. Наприклад, 1-3 та 6 епізоди розповідають саме про апокаліпсис, 4 — відновлення стосунків Ріка та Мішонн, а у 3 і 5 серіях ці дві лінії починають заплутуватись. Через це у глядача втрачається фокус уваги й виникає так званий, дисонанс.
До того ж на фоні лінії закоханих, проблема існування зомбі відходить на другий план, хоча й не повинна.
Брак часу
Цей пункт тісно пов’язаний з минулим. Як ми вже зазначили, епізоди розходяться у сюжетних лініях настільки, що здавалося ніби це два різні шоу. На нашу думку, серіалу не вистачило хронометражу, аби надати більш збалансованої картини.
Брак часу
Маючи лише шість епізодів, за такий короткий проміжок часу творцям не вдалося надати більше інформації та розвинути сюжетні лінії. Якби у «Тих, що вижили», було хоча б вісім епізодів, це могло дати сценаристам більше простору та комфорту, щоб стабілізувати загальну історію та лінію кохання. В результаті, ми отримали дещо «поверхневий» варіант цього телесеріалу.
Вердикт
Не дивлячись на те, що критики та фанати кіновсесвіту «Ходячих мерців» хвалять серіал, ми вважаємо, що це шоу не є таким видатним, яким його бачить більшість. Це круто, що автори продовжують розвивати історію персонажів і додають відсилки на оригінальне шоу.
Вердикт
Однак, якщо подивитись «Тих, що вижили», зі знанням попередніх серіалів, то навряд чи буде досягнуто ефекту задоволення. Він розрахований на фанатів цього світу, а не на пересічних глядачів, які випадково знайшли його у добірці серіалів і вирішили подивитись.
Також, основною ідеєю спін-оффу є те, що кохання врятує світ, хоча у це вже давно ніхто не вірить.
Читати бiльше з роздiлу