Андрій Стулій
•
5 місяців тому
Рецензія на «Королівство планети мавп»
На екрани українських кінотеатрів виходить чергова частина відомої науково-фантастичної франшизи про суспільство розумних мавп. Попередня трилогія, протагоністом якої був мудрий та справедливий примат, на ім'я Цезар, завершилась 7 років тому. Нова стрічка, судячи з усього, планує започаткувати ще одну трилогію.
Проте, не лякайтесь — історія тут цілком самодостатня. Хоча для її розуміння зовсім не обов'язково дивитись інші фільми, але певні референси для шанувальників все ж присутні.
Історія франшизи
Історія франшизи почалась ще у далекому 1963 році, коли француз П’єр Булль, спостерігаючи за мавпами в зоопарку, вирішив написати про них фантастичний роман. Досить швидко послідувала пенталогія фільмів, які виходили з 1968 по 1973.
Історія франшизи
Після них були анімаційні та ігрові серіали, але глядацький інтерес з часом падав. У 2001 культовий візіонер Тім Бертон зробив ще одну спробу реанімувати франшизу, але теж не досяг успіху. Лише у 2011 Руперт Ваятт, а згодом і Метт Рівз, змогли дати серії нове життя, створивши трилогію про Цезаря.
Сюжет
Нова картина продовжує оповідь попередніх частин. Події відбуваються через багато років після смерті Цезаря. Ми бачимо як розвинулося суспільство мавп, і як деградували залишки людства. Підліток Ноа та його друзі є частиною мирного клану, що займається вирощуванням птахів.
Проте, однієї ночі на селище нападають войовничі мавпи з ворожого клану, вбиваючи та поневолюючи його жителів. Протагоніст дивом виживає і, заручившись допомогою мудрого орангутанга та людської дівчинки, відправляється рятувати своє плем’я.
Режисер
Керувати зйомками довірили Весу Боллу — американському режисеру та художнику візуальних ефектів. Разом з Метом Рівзом, автором двох попередніх картин, вони працювали над одним скасованим проєктом і саме Рівз порекомендував кандидатуру Болла для продовження серії.
Вес Болл
В першу чергу Вес відомий, як творець підлітково-фантастичної трилогії «Той, що біжить лабіринтом». Вже анонсовано і наступний його проєкт — екранізацію культової японської гри The Legend of Zelda.
Акторський склад
Мавпи, створені за допомогою сучасних технологій, все ще виглядають вражаюче. Роль протагоніста Ноа виконав Оуен Тіг, відомий за дилогією «Воно». Натомість Кевін Дюранд, який оживив головного антагоніста Проксіма Цезаря, зізнався, що копіював міміку та жестикуляцію Ілона Маска, працюючи над своїм персонажем.
Акторський склад
Серед людських героїв можна відмітити Фрею Аллан, знайому по серіалу «Відьмак» від Netflix, та Вільяма Мейсі, який свого часу знімався у фільмах братів Коен і Пола Томаса Андерсона.
Атмосфера і сетинг
Картина має вельми естетичний візуальний ряд. Руїни хмарочосів, де рослинність давно перемогла бетон. Занедбані аеропорти, що зараз більше схожі на ботанічні сади. Цей зелений постапокаліпсис чимось нагадує сетинг The Last of Us або деякі регіони з Horizon Zero Dawn.
Картина має вельми естетичний візуальний ряд.
Також доволі цікаво дізнаватись про побут, традиції та ритуали мавпячих кланів, а фрагмент, де новостворена команда героїв мандрує невідомими землями, чимось нагадує передачі Discovery і є одним з найцікавіших у фільмі.
Вердикт
Створюючи цей проєкт, Вес Болл хотів не просто розважити глядачів, але й змусити їх хоч трохи замислитись. Це не лише історія становлення та дорослішання підлітка Ноа, а й приклад того, як жадібність та жага влади можуть легко спаплюжити мудрість минулих поколінь.
Вердикт
Цей фільм навряд чи стане знаковим для кінематографа, але це досить якісний продукт. Він достойно продовжує історію культової серії, знайомить глядача з цікавим світом та створює фундамент для подальших фантазій на цю тему.
Читати бiльше з роздiлу