dark moonlight moon
Кіно

Андрій Стулій

5 місяців тому

Рецензія на «Марс-Експрес»

З 20 червня в обмежений прокат вийшла дуже цікава науково-фантастична анімація «Марс-Експрес». Картина переносить глядачів на двісті років вперед та показує яким стало життя на Землі та Марсі, який на той час вже давно колонізовано.

Рецензія на «Марс-Експрес»

Світова прем'єра стрічки відбулась на торішньому Каннському фестивалі, а українська — зовсім нещодавно на «Миколайчук OPEN». Фільм отримав схвальні відгуки французької преси та номінацію національної кінопремії «Сезар».

Сюжет

Події відбуваються у 23 столітті на Землі, де штучний інтелект майже позбавив людей роботи та поступово призвів до занепаду, а також на Марсі, який виглядає яскравіше та охайніше, але приховує не менше проблем.

У центрі сюжету двоє приватних детективів: Алін, яка намагається кинути пити, та андроїд Карлос, який є резервною копією вже мертвої людини. До них звертається чоловік, стурбований раптовим зникненням своєї доньки-студентки, і тим самим запускає ланцюжок подій, що матимуть глобальні наслідки.

Режисер

Жеремі Перін — французький режисер, сценарист та художник-мультиплікатор. В першу чергу він відомий як творець анімованого серіалу за популярним французьким коміксом “Lastman”, а науково-фантастичний «Марс-Експрес» став для автора повнометражним дебютом.

Жеремі Перін — французький режисер, сценарист та художник-мультиплікаторЖеремі Перін — французький режисер, сценарист та художник-мультиплікатор

У цьому фільмі Жеремі прагнув не лише реалізувати свій талант або розважити глядача, але й застерегти його, змусити замислитись. Саме для цього він показує майбутнє зовсім не таким райдужним, як нам того хотілося б.

Мікс жанрів та футуризм

У своїй дебютній роботі Перін майстерно поєднує різні жанри. У стрічці можна помітити елементи наукової фантастики (причому це добротний hard sci-fi, автор спеціально консультувався з різними вченими та футурологами), насичену атмосферу кіберпанку та сюжетну напругу класичного детектива або нуара.

У своїй дебютній роботі Перін майстерно поєднує різні жанриУ своїй дебютній роботі Перін майстерно поєднує різні жанри

Світ майбутнього теж вражає своєю оригінальністю. Тут можна кинути в пральну машину забруднену шкіру свого робокота, а телефон сам підлітає до людини, коли дзвонить. Тут можна створити власну резервну копію або навіть віддати свій мозок в оренду.

Стилістичне натхнення

В картині багато як оригінальних ідей, так і алюзій на інші науково-фантастичні твори. Неозброєним оком можна помітити відсилки до такої класики кінематографа, як «Робокоп», «Термінатор» або «Той, що біжить по лезу».

В картині багато як оригінальних ідей, так і алюзій на інші науково-фантастичні твори. В картині багато як оригінальних ідей, так і алюзій на інші науково-фантастичні твори.

Також очевидно, що автор значною мірою надихався аніме. Загальна атмосфера та мінімалістично намальований візуальний ряд тому підтвердження. Серед джерел такого натхнення варто відзначити «Акіру», «Привида у броні» та роботи Сатоші Кона («Паприка», «Ідеальний смуток»).

Вердикт

Французька анімація зазвичай не настільки популярна, як роботи умовних Pixar чи DreamWorks, тому багато глядачів можуть пройти повз такий прекрасний мультфільм. Проте це було б великою помилкою, адже дебютна картина Жеремі Періна заслуговує вашої уваги.

Стрічка відчувається чимось свіжим та надзвичайно оригінальним.Стрічка відчувається чимось свіжим та надзвичайно оригінальним.

«Марс-Експрес» має інтригуючий детективний сюжет, що триматиме в напрузі до самого фіналу, детально пропрацьований світ майбутнього, філософські теми, винахідливий екшн, живих персонажів та цікавий мікс жанрів та стилів. Стрічка відчувається чимось свіжим та надзвичайно оригінальним.

☝️ Читайте klap у Instagram і Telegram, а також підписуйтесь на канал у TikTok

copy link icon

Посилання на першоджерело при використанні матеріалів klap є обов’язковим.

Співпраця – info@klap.com.ua

Instagram icontelegram icontelegram icon

© 2023 - 2024 klap. Всіх прав дотримано.