Дарія Михайленко
•
7 місяців тому
Рецензія на мінісеріал «Сигнал»
В очікуванні на перспективне, але, як виявилось, не таке видатне (на наш погляд) шоу Ґая Річі «Джентльмени», ви могли пропустити реліз виняткової наукової фантастики «Сигнал».
Це далеко не перший німецький серіал, який транслюється на Netflix, однак один з найбільш популярних на цей момент.
Про подорожі до космосу було знято чимало фільмів та телесеріалів і кожен розповідає про нові пригоди головних героїв. Та історія Філіппа Лейнемана складніша, оскільки він спробував поєднати науку та детектив в одне ціле. Що ж, здається, йому це вдалось.
Сюжет
Астронавтка Паула, попри психічний розлад та періодичні галюцинації, мусить покинути планету, задля проведення наукових досліджень. Проте, під час повернення додому, до свого чоловіка Свена та доньки Чарлі, її літак безслідно зникає. Тепер Свену належить не лише самотужки дбати про дитину, а й розібратися з причинами втрати дружини.
Перед зникненням Паула залишила чоловіку зачіпки, які мають допомогти йому в, так званому, розслідуванні, однак, тепер його життя здається божевіллям. Всюди небезпека. Постійні допити. Питань більше, ніж відповідей. А головне — чи вдасться йому знайти свою дружину?
Режисер
Зйомками керували Себастьян Хільгер та Філіпп Лейнеман, детальніше зупинимось на останньому. Лейнман — німецький кінорежисер, у доробку якого «Сигнал» — перший серіал, який він коли-небудь знімав. До цього він займався створенням фільмів. Найбільш відомою його роботою є стрічка «Капітуляція короля», яка перемогла на Остінському кінофестивалі.
Філіпп Лейнеман
Також, серед відомих робіт варто згадати про фільм «Транзит», який Лейнеман зняв у якості дипломної роботи для Мюнхенського університету телебачення та кіно. Пізніше картина також була нагороджена на Мюнхенському кінофестивалі.
Акторський склад
Оскільки німецьке кіно не є таким популярним, як американське, каст серіалу хоч і маловідомий, але перспективний.
Акторський склад
Флоріан Давид Фіц, який зіграв Свена, не тільки актор, а й режисер. Більшу частину його фільмографії складають комедії, на кшталт стрічок «100 речей і нічого зайвого» та «Замкнене товариство». Хоча роль у «Сигналі» кардинально відрізняється від тих, що він виконував раніше, з нею Флоріан впорався чудово.
І, звісно, не забуваємо про Пері Баумайстер, яка вдало перевтілилась в астронавтку Паулу. На відміну від Флоріана, вона знімалась не тільки у німецьких фільмах та серіалах, а й в американських. Серед найвідоміших робіт є телесеріал «Останнє королівство» та німецьке шоу «Осине гніздо».
Простота
Хоча серіал є науковою фантастикою, глядачу не потрібно мати досконалих знань у галузі фізики чи астрономії, аби зрозуміти, про що йдеться. На відміну від фільму «Оппенгеймер» Крістофера Нолана, сюжет сприймається набагато легше.
Дане шоу — яскравий приклад того, як має виглядати мінісеріал. У ньому лише чотири епізоди (по годині), однак творцям вдалось якісно, а головне, цікаво розповісти історію про наукові дослідження у космосі.
Простота
Правду кажучи, діалоги здаються дещо нудними. Особливо, це стосується сцен, де Паула працює разом зі своїм напарником на МКС. Тішить, що автори не розтягнули «Сигнал» на 6 серій, як мінімум, бо навряд чи це підняло б йому рейтинг.
Сім’я чи робота?
Головна героїня змушена покинути Землю задля проведення досліджень у космосі. Чоловік Паули намагається зупинити її, аби вона залишилась вдома з ним та їхньою донькою. Проте, астронавтка вважає, що саме плоди її роботи можуть допомогти Чарлі жити без слухового апарата.
Сім’я чи робота?
Цей той випадок, коли не можна ані сказати, що Свен егоїст, раз хоче, щоб його дружина відмовилась від місії, ані засуджувати Паулу через її бажання працювати поза нашою планетою. Ці моменти зводяться до одного — турботи про дівчинку. Однак, в результаті, Чарлі залишається без матері й можливості чути без імплантів.
Політики в науці
Політика та наука — поняття несумісні. Та, на жаль, друге залежить від першого. У серіалі показано, що світові лідери вважають інопланетян загрозою для людства. Тому вони хочуть знищити прибульців, хоча більш вагомих відстав для цього не було.
Політики в науці
«Сигнал» чітко дає зрозуміти, що мільярдери та політики заважають науковому прогресу і позбавляють людей можливості пізнати щось нове та корисне. Навіть не знаючи, чи становлять інопланетяни небезпеку, вони переконані, що їх потрібно винищити. З одного боку, їх можна зрозуміти, а з іншого вони думають лише про себе і свої гроші.
Вердикт
Не дивлячись на посередні оцінки критиків, обмежений серіал від Netflix стане справжньою знахідкою для любителів наукової фантастики. Великим плюсом для шоу є те, що приділяється увага не тільки космосу, а й земним проблемам та людям, що знаходяться на планеті. Глядачам зображують, що відчувають сім’ї астронавтів, коли ті знаходяться за тисячі кілометрів, та хто стоїть за цими подорожами.
Вердикт
Картина не має на меті представити космонавтів як егоїстів, якщо вони обрали такий шлях. Навпаки, «Сигнал» проводить нас за лаштунки досліджень за межами Землі. Якщо ви шукали короткий та цікавий серіал на вечір, то «Сигнал» саме те, що вам потрібно.
Читати бiльше з роздiлу