Дарія Михайленко
•
9 місяців тому
Рецензія на серіал «Джентльмени»
При згадці про фільм «Джентльмени» з Метью Макконагі у головній ролі, можна одразу зловити флешбеки часів Covid-19, адже саме тоді стрічка здобула шалену популярність.
Її творець вирішив на цьому не зупинятись і створив гідне переосмислення – серіал, який з 7 березня можна подивитись на Netflix.
Наразі на стрімінгу доступні всі 8 серій, але, на жаль, поки без українського дубляжу. Проте, якщо ви давно хотіли попрактикувати свою англійську і полюбляєте британський акцент, то це доволі непоганий варіант.
Сюжет
Едді Голстед — колишній військовий, якому доводиться повернутися додому через раптову смерть свого батька. Неочікувано для себе головний герой успадковує титул і родинний маєток, чим залишився незадоволеним старший брат новоспеченого герцога — Фредді.
А ж тут Едді знайомиться зі Сьюзі Ґласс, яка керує бізнесом з вирощування марихуани та дізнається, що з нею співпрацював його покійний батько. Також одна з теплиць знаходиться на території маєтку. Хоча спочатку вони досить добре ведуть разом справи, згодом головний герой робить все можливе, аби позбавитись плантації та не бути причетним до криміналу.
Режисери
Над створенням серіалу працювали відразу три режисери.
Ґай Річі — британський кінорежисер та сценарист, який, окрім стрічки «Джентльмени», відомий роботою над картиною «Шерлок Холмс» 2009 року та однойменну адаптацію анімаційного фільму «Алладін».
Ґай Річі
Девід Кеффрі — ірландський режисер, який зняв мінісеріал «Fallout» і один з епізодів телевізійного шоу «Гострі картузи».
Ерен Кріві — британський режисер. Серед найвідоміших його робіт – фільми «Спритник» та «Ласкаво просимо до капкану».
Акторський склад
Хоча акторський склад не надто зірковий, варто відзначити Тео Джеймса, відомого за серією кінофільмів «Дивергент» та серіалом «Білий лотос». У «Джентльменах» він зіграв головного героя — Едді Голстеда.
Акторський склад
Також, серед відомих акторів, роль молодої підприємиці Сьюзі Ґласс виконала британська акторка Кая Скоделаріо, яка знялась у серії фільмів «Той, що біжить лабіринтом», «Пірати Карибського моря: Помста Салазара», «Оселя Зла: Вітаємо у Раккун-Сіті» і «Звабливий, Поганий, Злий».
Жіночий персонаж
Приємним здивуванням було те, що доволі велику частину серіалу було присвячено героїні Каї Скоделаріо. У жодному разі не можна сказати, що вона другорядний персонаж. Навпаки, вона, немов, знаходиться на одному рівні з героєм Тео Джеймса.
Жіночий персонаж
Їй було присвячено майже стільки ж екранного часу і нам показали, що це не просто дівчина, яка доповнює загальну картину. Каю відмінно розкрили як розумну та цілеспрямовану жінку, яка знає як вести бізнес і вміє досягати свого.
Міні-сюжет
У перших двох серіях нам розповідають про те, що старший брат Едді, Фредді, має борг у 8 мільйонів фунтів, який треба якнайшвидше повернути. Головний герой намагається йому допомогти вирішити це питання. З самого початку глядачу цікаво спостерігати за розвитком подій, ці епізоди можна подивитись на одному диханні. Але потім щось пішло не так.
Міні-сюжет
Після третьої серії кожен наступний епізод — новий сюжет та нова пригода. Якраз на цьому моменті шоу починає здаватись нудним та повільним і значно погіршується раніше заданий темп.
Цікавий факт: саме Ґай Річі був режисером 1 та 2 епізодів, а інші серії знімались його колегами. Можливо, якби він зняв усі 8 серій, то результат був би зовсім іншим.
Оригінал та спін-офф
Не дивлячись на те, що обидва проєкти були створені одним режисером, вони дуже різняться між собою. Порівняно, з шоу 2024 року, фільм швидший, дотепніший і його хочеться дивитись не відриваючись. На жаль, серіал такого ефекту не справив через вже згадані причини. До того ж кожен епізод серіалу триває 1 годину, а оригінальна стрічка – 2 години.
Оригінал та спін-офф
Чомусь 5 років тому Ґаю Річі вдалось вмістити все необхідне та цікаве в один фільм, але в шоу він намагається розтягнути сюжет, на скільки це можливо.Однак є і плюс. Хоча події обох картин розгортаються в одному світі, вони абсолютно не пов’язані між собою. Тож, якщо ви не дивились «Джентльменів» 2019 року, то це зовсім не страшно.
Вердикт
Експерименти над раніше знятим матеріалом це завжди цікаво не тільки для творців, а й для глядачів. Проте, на жаль, цей вийшов не таким вдалим, як нам цього хотілося. Не часто буває так, що спін-офф перевершує оригінал і, хоча даний серіал має сильні сторони, він значно відстає від свого попередника.
Вердикт
Тож, якщо ви маєте вільні вісім годин або вихідний, перегляд цього серіалу – непогана можливість згаяти час, але є вірогідність того, що він не виправдає ваші очікування.
Читати бiльше з роздiлу