Дарія Михайленко
•
8 місяців тому
Рецензія на серіал «Фолаут»
10 квітня на стримінгу Amazon Prime Video вийшов довгоочікуваний серіал «Фолаут», який є адаптацією легендарної серії відеоігор. Шоу мало з’явитися, ще 12 квітня, однак через шалений ажіотаж творці вирішили перенести прем'єру на кілька днів раніше.
Цікаво, що автори були на стільки впевнені в успіху серіалу, що відразу продовжили його на другий сезон ще до його офіційного релізу. І самовпевненість їх не підвела, оскільки, як шанувальники оригінальної гри, так і пересічні глядачі сприйняли шоу надзвичайно тепло і сьогодні ми розповімо чому.
Сюжет
У серіалі зображуються наслідки апокаліптичної ядерної атаки в альтернативній історії людства, де прогрес технологій після Другої світової війни призвів до появи ретро футуристичного суспільства та подальшої війни за ресурси.
Ті, що вижили, мусять ховатися у бункерах або, у так званих, Сховищах, побудованих для збереження людства у разі ядерного знищення. Через 219 років молода жінка, на ім'я Люсі залишає сховище, разом із єдиним життям, яке вона коли-небудь знала, щоб вирушити в небезпечно-жорстоку, ворожу, дику та невблаганну Пустку спустошеного Лос-Анджелеса в постапокаліптичних Сполучених Штатах.
Акторський склад
Виконавиця ролі Люсі, Елла Пернелл — британська акторка, яка здобула популярність завдяки стрічкам «Чаклунка», «Ніколи не відпускай мене» та «Дім дивних дітей міс Сапсан».
Елла Пернелл
Порівняно з Еллою, фільмографія Аарона Мотена не така насичена. Однак ви могли його бачити у телевізійному шоу «Морська поліція» та у фільмі «Стю». У «Фолауті» він зіграв Максимуса, хлопця, одержимого Братством Сталі.
Волтон Гоггінс
І як же не згадати про американського актора Волтона Гоггінса, який у цій адаптації перевтілився у Гуля. Раніше він зіграв у таких кінокартинах, як «Людина-мураха та Оса», «Той, що біжить лабіринтом» та серіалі «Спільнота».
Режисери
Над створенням довгоочікуваної новинки працювало відразу троє режисерів.
Джонатан Нолан — британський сценарист, та за сумісництвом, брат оскароносного режисера Крістофера Нолана. Саме він писав сценарій для стрічок «Темний лицар» та «Інтерстеллар».
Джонатан Нолан
Фред Туа — американський телережисер та продюсер, який створив такі серіали, як «Місіс Девіс» та «Хороша боротьба».
Фред Туа
Також не варто забувати й про Клер Кілнер, відому здебільшого короткометражними фільмами та шоу «Дім дракона» і «Покоління V».
Гумор та жорстокість
У серіалі з самого початку можна помітити, що це не просто бойовик з елементами наукової фантастики. Часто епізоди наповнені жорстокістю, стріляниною, вибухами та кров’ю — все в кращих традиція Fallout. Складається враження, ніби у постапокаліптичному суспільстві стався ще один апокаліпсис.
Це не просто бойовик з елементами наукової фантастики
Однак творцям вдалося легко розбавити хвилю звірств дотепним гумором, іронією та сатирою, які є «фірмовою» візитівками серії. Не часто можна побачити якісне поєднання цих двох речей, але тут це зроблено з винятковою майстерністю.
Увага до деталей
Автори, намагаючись створити відмінну адаптацію відеогри, зробили все так, аби глядач, який взагалі ніколи не чув про «Фолаут», міг без проблем увійти в контекст та зрозуміти суть. Йдеться про візуал, музичний супровід та поведінку героїв. Цікаво, що музику запозичили безпосередньо з гри, а Пустка була відтворена без використання спецефектів. Для її створення знімальна група вирушила до містечка Колманскоп, що у Намібії.
Пустка була відтворена без використання спецефектів
Творці приділи чимало уваги найдрібнішим елементам шоу, аби зробити його максимально автентичним і наближеним до гри. Часом здається, ніби її перенесли на великий екран, тільки гравець (глядач) не може керувати персонажем.
Переплетення сюжетних ліній
Хоча спроба створити серіал, наближений до відеогри виявилася вдалою, все ж є певні відмінності. В іграх на відміну від серіалу, сюжет розвивається довкола одного жителя Сховища. Однак у даній адаптації фокус перемикається між трьома різними персонажами: Люсі — дочкою лідера Сховища 33, Максимусом і Гулем, які так чи інакше перетинаються між собою. Правду кажучи, не всі вони однаково цікаві, але разом — це неймовірне поєднання.
Найцікавішою, на нашу думку, є сюжетна лінія Гуля.
Якщо обирати з усіх трьох, то найцікавішою, на нашу думку, є сюжетна лінія Гуля. Можливо, це не лише завдяки гарно прописаному сценарію, а й неймовірному Волтону Гоггінсу, який бездоганно розкрив свого персонажа.
Вердикт
Якщо ви думаєте, що цей серіал лише для прихильників оригінальної гри, то це далеко не так. На відміну від «Ходячих мерців: Ті, що вижили», вам не потрібно знати всіх персонажів, їхню історію та, що не менш важливо, бути фанатом серії ігор.
Фанати будуть у захваті!
Як ми зазначали раніше, новинка має жорстокі сцени, але вони ідеально «згладжуються» наявністю гумору і сатири. Ми б, звісно, не радили його людям, яким не подобається кров та стрілянина, однак, загалом, «Фолаут» виправдав наші очікування. Фанати будуть у захваті!
War. War Never Changes.
Читати бiльше з роздiлу