Дарія Михайленко
•
5 місяців тому
Рецензія на серіал «Ерік»
Кажуть, що монстри живуть під ліжком. Ви можете вважати це дитячим страхом і вигадкою. А що, як ми скажемо вам, що монстри живуть всередині кожного з нас? Ні, це не означає, що ми всі погані, адже іноді вони підштовхують нас робити добрі та благородні справи.
Серіал «Ерік» — це не трилер чи жахи. Це нагадування людям про те, що у світі, сповненому моторошних подій та злих людей, є надія на краще життя. Можливо, це прозвучить надто оптимістично, проте саме так і є.
Сюжет
Події шоу розгортаються у Нью-Йорку початку 80-х. Вінсент працює телеведучим і захоплюється ляльками. Він дуже любить свого сина Едгара, який одного дня безслідно зникає дорогою до школи. Ця подія перетворює життя головного героя на жахіття.
Нестабільна поведінка Вінсента віддаляє його від друзів і родини. Зловживання психоактивними речовинами призводить до того, що Вінсент намагається возз’єднатися з Едгаром за допомогою семифутової маріонетки Еріка.
Режисерка
Люсі Форбс — британська режисерка та лауреатка премії BAFTA. Вона була включена до списку нових жінок-режисерок 2019 року від Alice Initiative й отримала численні нагороди за свою роботу лише за кілька років режисури драм, швидко здобувши міжнародне визнання.
Люсі Форбс
На початку своєї кар’єри Люсі працювала над комедійними стрічками, а пізніше зняла такі серіали, як «У моїй шкірі» та шоу «Буде боляче», за яке отримала дві номінації на премію BAFTA.
Люсі також була головною режисеркою другої серії шоу Чарлі Ковелла «КІНЕЦЬ Ї***ОГО СВІТУ». Він також отримав нагороду BAFTA за найкращий драматичний серіал і найкращу жіночу роль другого плану.
Акторський склад
Головну роль завзятого ляльковика та (не)поганого батька виконав талановитий британський актор, чиє прізвище використовують у школах як скоромовку, Бенедикт Камбербетч.
Протягом своєї акторської кар’єри він встиг зіграти у багатьох кінострічках та серіалах.
Бенедикт Камбербетч - наш!
Найпопулярнішими фільми актора є «Доктор Стрендж», «Гра в імітацію» та «Чудова історія Генрі Шуґара», який отримав номінацію на «Оскар» за найкращий ігровий короткометражний фільм. Також, ви могли його бачити у шоу Шерлок та Патрік Мелроуз.
Акторський склад
Від початку повномасштабного вторгнення росією в Україну Бенедикт Камбербетч підтримує нашу країну і закликає весь світ допомагати українцям.
Вінсент Андерсон
Персонаж Бенедикта Кембербетча, Вінсент, є досить складним. Окрім того, що його звинувачують у зникненні Едгара, він має психічні розлади та періодично вживає алкоголь. До того ж герой мав складне дитинство, адже батькам було не до нього.
Вінсент Андерсон
Багато хто скаже, що Вінсент поганий батько, що йому байдуже на свою сім’ю і він одержимий роботою. Однак, з іншого боку, це не зовсім так.
Персонаж Бенедикта Кембербетча, Вінсент, є досить складним.
Коли Едгар зникає, Вінсент створює нового персонажа для свого лялькового шоу — Еріка. Ідея цього монстра належить хлопчику, а його батько намагається втілити її, аби Едгар повернувся додому. Таким чином головний герой показує, що він небайдужий до сина і, що його задуми мають сенс, а згодом і сам вирушає на пошуки.
Він би не робив цього, якби Едгар не мав для нього жодного значення. Проте, як саме ставитись до нього, звісно вирішувати вам.
Проблематика
Окрім розслідування зникнення Едгара Андерсона, серіал підіймає, багато важливих, навіть, у наш час питань. Наприклад, расова приналежність. Мати іншого зниклого хлопчика, який є чорношкірим, вимагає, щоб його шукали так само ретельно, як і білого. Мовляв, про нього всі забули.
Проблематика
Поряд з тим, нам демонструють життя безхатьків, які вимушені перебувати у тунелях метро, яке вже багато років слугує їм прихистком. Однак влада не збирається щось робити для покращення ситуації. Її члени зацікавлені лише у будівлі міста і «очистці» від людей, які не мають ані роботи, ані дому.
Ще однією з проблем, піднятих у шоу, є дискримінація людей, які належать до ЛГБТК+ суспільства.
Ерік
«Ерік — це монстр. Ерік — той, кого ми боїмось. До сказу. Він — тінь, що ховається за нашою спиною, чи під ліжком. Проте він також… ви. Він найкраще і найгірше усіх нас». Саме так описує вигаданого монстра герой Бенедикта Камбербетча.
Ерік
Образ Еріка — про внутрішнє «я» кожної людини, її внутрішній голос. Це можна назвати по-різному. У випадку Вінсента він був ще й уявним другом.
Можна сказати напевно, Ерік — це весь Нью-Йорк і кожен його житель
Важко дати цьому чудовиську чітке визначення. Однак, що можна сказати напевно, Ерік — це весь Нью-Йорк і кожен його житель. Він вміщує у собі жахливе забруднене місто з корумпованою системою, наркоманами та алкоголіками. Це все потопає у гомофобії та расизмі, які вміло приховуються на телебаченні.
Вердикт
Хоча ми вважаємо, що це шоу варте вашої уваги, ми не можемо рекомендувати його для перегляду людям, які чутливо ставляться до сцен жорстокості, побиття і теми викрадення дітей. Звісно, як детектив та кримінал, серіал неймовірний. Він змушує глядача думати, дозволяє вибудовувати власні теорії, адже тут присутньо багато неочікуваних сюжетних поворотів.
Ерік» — це не лише про розслідування і дискримінацію різних верств населення.
«Ерік» — це не лише про розслідування і дискримінацію різних верств населення. Це заклик до батьків приділяти увагу не лише сваркам та роботі, а й дитині, і толерантно ставитись до людей незалежно від їхньої раси, сексуальної орієнтації чи статусу. Зрозуміло, що зараз мало не кожен третій телесеріал підіймає такі важливі для суспільства питання, однак не у кожному шоу вони так майстерно поєднані, як тут.
Читати бiльше з роздiлу