Дарія Михайленко
•
8 місяців тому
Рецензія на серіал «Уроки хімії»
У 2023 році, Apple TV+ випустили багато цікавих та успішних проєктів. Серед них варто виділити мінісеріал «Уроки хімії», завдяки якому глядачі не тільки вивчили формулу оцтової кислоти й трохи навчились готувати, а й побачили усі реалії життя тогочасних жінок.
Навіть може здатись, ніби шоу засноване на реальних подіях, але ні. Авторка однойменної книги, Бонні Гармус, частково перенесла власні спогади з життя на папір, а режисерки Берт, Берті й Тара Міле – на екран.
Кажуть, книга краще за фільм чи серіал. Та чи працює це правило завжди? Про це читайте у нашій рецензії, яка, вірогідно, набагато цікавіша за уроки хімії у школі.
Сюжет
Події серіалу розгортаються у 50-х роках. Елізабет Зотт — талановита вчена, яка змушена працювати лаборантом, оскільки проводити реальні дослідження їй не дають, бо вона жінка. Але, окрім того, що вона дуже розумна, так ще й смачно готує. Пізніше вона починає вести власне кулінарне шоу, яке чоловікам здається нудним, а жінкам — цікавим.
Елізабет вчить їх не тільки готувати, а й пояснює, як інгредієнти взаємодіють між собою (з хімічної точки зору) та допомагає їм повірити в себе. Показати, що вони можуть набагато більше, ніж цілими днями доглядати дітей, чоловіка та дім.
Режисерки
Берт і Берті — жіночий письменницько-режисерський дует із власним унікальним стилем оповіді та магічним реалізмом. Вони познайомилися у 2005 році, тоді й зародилась миттєва творча спорідненість. Невдовзі вони об’єднали зусилля, щоб написати та поставити свій перший короткометражний фільм «Фобії».
Режисерки
Це визначило їх сильне колективне бачення, яке принесло їм численні нагороди на кінофестивалях. Пізніше вони зняли декілька епізодів серіалу «Велика» для Hulu і три епізоди серіалу «Соколине око» для Marvel. Тара Міле — режисерка, що побудувала свою кар’єру, працюючи як у кіно, так і на телебаченні, зокрема знявши три малобюджетні стрічки. Вона найбільш відома завдяки своєму фільму «Блукання в темряві».
Акторський склад
Головну роль виконала американська акторка Брі Ларсон, відома за фільмами «Капітан Марвел», «Скот Пілігрим проти всесвіту» та «Мачо і ботан». У серіалі вона майстерно перевтілилась у вчену та показала наскільки її героїня одержима наукою.
Акторський склад
З відомих акторів також варто відзначити Люїса Пуллмана, якого ви могли бачити у стрічках «Топ Ґан: Меверік» та «Погані час у «Ель-Роялі»». Тут він грає другорядну роль, колегу та коханого Елізабет, який допомагає їй здобути офіційне звання вченої.
Проблематика
Шоу підіймає такі гострі проблеми, як сексизм, расизм, баланс між роботою та сім’єю, і вірою в Бога. Здається, це перший серіал, який підняв стільки важливих для суспільства питань. Гадаємо, їх можна віднести до розряду «вічних», адже вони як були, так нікуди і не зникли. Просто зараз вони набули більш широкого розголосу. Зазначимо, що всі ці проблеми було максимально розкрито і «розкладено по поличках».
Проблематика
Однак акцент був зроблений саме на сексизмі, оскільки головна героїня переживає негідне ставлення до себе з боку чоловіків і не отримує бажаного тільки тому, що вона жінка. І хоча зараз жінки обіймають керівні посади та стоять на одному рівні з чоловіками, це питання й досі залишається відкритим.
Провідна тема
Проблеми, підняті у серіалі, цілком можна вважати поштовхом до толерантності та поваги до усіх верств населення. Проте, не варто забувати про ще одну основну думку серіалу: ніщо і ніхто не є вічним. Рано чи пізно, ми всі помремо. Це нормальний процес, якого більшість людей боїться, але не це є метою шоу. Проводьте якомога більше часу з сім’ями, друзями, коханими, адже ви ніколи не знаєте, що станеться завтра. Нас цього вже навчила війна, але серіал на цьому ще раз наголошує.
Візуал
У серіалі дуже добре відчувається вайб Америки 50-х: одяг, зачіски, автомобілі, а особливо – музика. У кожній серії присутній джаз. Герой Люїса Пуллмана вірить в те, що саме ця музика допомагає краще концентруватися на роботі, яка є такою ж непередбачуваної, як джаз.
Візуал
Це все дуже гармонійно поєднано і здається, що «раніше було краще». Атмосфера буквально закохує в себе з перших кадрів і пробуджує бажання хоча б на день опинитися там. Але, коли уявляєш життя без соцмереж та мобільного телефону, стає трохи лячно. Та нам цього ніколи не зрозуміти.
Вердикт
«Уроки хімії» — серіал складний. Він не створений для перегляду після тяжкого дня із келихом вина або чашкою чаю. Тут є багато моментів, над якими треба замислитись, а це теж потребує часу та уваги. Це одночасно і сильна, і слабка сторона серіалу.
Вердикт
Це шоу можна вважати справжнім шедевром, який можна дивитись безліч разів. Можливо, якщо подивитись його з десяток разів, то почнеш розуміти хімію або навчишся готувати?
Читати бiльше з роздiлу