dark moonlight moon
Кіно

Андрій Стулій

6 місяців тому

Рецензія на «Тихе місце: День перший»

З 27 червня на екрани українських кінотеатрів виходить спін-офф популярної франшизи «Тихе місце». Приквел з підзаголовком «День перший» відправить глядачів назад у часі та продемонструє перший день вторгнення тих самих агресивних прибульців, що володіють надчутливим слухом.

Рецензія на «Тихе місце: День перший»

За два дні до старту прокату в столичному кінотеатрі «Планета кіно» відбувся допрем'єрний показ, організований Paramount Pictures Ukraine. Ми також завітали на подію, отож сьогодні розповімо чи зміг приквел повторити успіх перших двох частин та як кіт Фродо став головною зіркою фільму.

Історія франшизи

Історія франшизи «Тихе місце» бере свій початок ще у 2016 році. Саме тоді дует сценаристів Скотта Бека та Брайана Вудса придумали історію про батьків, які намагаються виховувати дітей в постапокаліптичному світі, де будь-який звук може стати фатальним.

Історія франшизи «Тихе місце» бере свій початок ще у 2016 році.Історія франшизи «Тихе місце» бере свій початок ще у 2016 році.

Вони хотіли, щоб головну роль виконала Емілі Блант, так сценарій і потрапив до її чоловіка Джона Красінські. Джон був настільки вражений, що захотів не лише зіграти головні ролі разом зі своєю дружиною, але й самому сісти у режисерське крісло. Так і народилась вже культова дилогія.

Сюжет

«День перший» є спін-оффом франшизи й одночасно її приквелом. Події відбуваються у день, коли на Землі вперше з'явилися ті сліпі, але дуже чутливі до звуків, інопланетні монстри, що тероризували героїв оригінальних фільмів.

У центрі сюжету смертельно хвора жінка Сем, її неймовірно харизматичний кіт Фродо та хлопець, на ім'я Ерік, який вирішив скласти їм компанію. Ми бачимо початок глобальної катастрофи, як люди намагались до неї адаптуватись, рятуючи свої життя, а також персональну драму протагоністки.

Творці

Джон Красінські, який був режисером перших двох картин, тут виступає лише співавтором сценарію та продюсером. З останнім пунктом йому вже звично допомагає Майкл Бей, великий поціновувач великих вибухів.

Джон Красінські, який був режисером перших двох картин, тут виступає лише співавтором сценарію та продюсером.Джон Красінські, який був режисером перших двох картин, тут виступає лише співавтором сценарію та продюсером.

Спочатку режисерське крісло повинен був зайняти Джефф Ніколс, автор нещодавніх «Байкерів», але у нього зі студією виникли деякі творчі розбіжності, тому він покинув проєкт. В результаті вакантне місце зайняв Майкл Сарноскі, відомий завдяки фільму «Свиня» з Ніколасом Кейджем.

Акторський склад

Протагоністку зіграла Люпіта Ніонго, володарка премії «Оскар» за найкращу роль другого плану в картині «12 років рабства». Крім того, глядачі могли її бачити в пост-горорі Джордана Піла «Ми» та новій трилогії «Зоряних Війн».

Протагоністку зіграла Люпіта Ніонго.Протагоністку зіграла Люпіта Ніонго.

Компанію їй склав Джозеф Квінн, відомий завдяки ролям на британському телебаченні та в американському серіалі «Дивні дива». Також варто відзначити епізодичну роль Джимона Гонсу, який вже з'являвся у другій стрічці франшизи. І, звісно ж, милого котика, що став ледь не головною зіркою фільму.

Саунд-дизайн

Ключовою особливістю фільму, як і франшизи в цілому, є звуковий дизайн. Найменший шурхіт тут відчувається чимось особливим, чимось небезпечним. Це відчуття настільки захоплює, що навіть коли в кінозалі хтось видає безневинний звук, хочеться застерегти його. Звукова система IMAX ідеально підходить для такого перегляду.

Ключовою особливістю фільму, як і франшизи в цілому, є звуковий дизайн. Ключовою особливістю фільму, як і франшизи в цілому, є звуковий дизайн.

Розмови тут ховають за шумом дощу, а удари — за гуркотом грому. До того ж ми дізнаємось, що в інопланетних монстрах є все ж таки щось людяне — вони так само ненавидять шум генераторів.

Персональне і глобальне

Цікавим аспектом проєкт є певне протиставлення персональних і глобальних проблем. Чи є сенс намагатись врятувати себе в екстремальних умовах апокаліпсиса, якщо тобі все одно залишилось жити зовсім трохи? Чи може краще спробувати насолодитись останніми днями життя? Кульмінацією цієї думки стає потужна фінальна сцена.



Цікавим аспектом проєкт є певне протиставлення персональних і глобальних проблем. Цікавим аспектом проєкт є певне протиставлення персональних і глобальних проблем.

«Чи любите ви піцу настільки сильно, як любить її головна героїня?» — ще одне екзистенційне питання, яке фільм ставить своїм глядачам.

Вердикт

«Тихе місце: День перший» можна назвати гідним та досить якісним спін-оффом популярної серії. Він розповідає цілком самостійну та завершену локальну історію, яка потім дбайливо вплітається у глобальний всесвіт франшизи.

«Тихе місце: День перший» можна назвати гідним та досить якісним спін-оффом популярної серії.«Тихе місце: День перший» можна назвати гідним та досить якісним спін-оффом популярної серії.

Фільм є чудовим атракціоном, щоб полоскотати свої нерви, переживаючи за життя миленького котика, та отримати заряд адреналіну. Ба більше, автори навіть намагаються підіймати певні філософські питання, що далеко не завжди властиво подібним трилерам.

☝️ Читайте klap у Instagram і Telegram, а також підписуйтесь на канал у TikTok

copy link icon

Посилання на першоджерело при використанні матеріалів klap є обов’язковим.

Співпраця – info@klap.com.ua

Instagram icontelegram icontelegram icon

© 2023 - 2024 klap. Всіх прав дотримано.