Андрій Стулій
•
18 днів тому
ВОРОН — спроба переосмислення культової класики 90-х
На екрани українських кінотеатрів вийшов черговий гучний блокбастер «Ворон», який є спробою осучаснити та переосмислити популярний однойменний комікс. Перша його екранізація у 1994 році була вкрай успішною, і ось, рівно через 30 років, Ворон повертається!
21 серпня в столичному кінотеатрі Multiplex відбувся урочистий допрем'єрний показ стрічки, прекрасно організований Adastra Cinema. Редакція Klap, звісно ж, була там присутня і готова розповісти чи виправдала новинка наші очікування.
Історія франшизи
Історія «Ворона» веде свій відлік ще з 1989 року, коли було вперше опубліковано однойменний графічний роман Джеймса О’Барра. Комікс досить швидко отримав культовий статус, і всього п'ять років потому в прокат вийшла атмосферна готично-естетична екранізація, яка також запам'яталася смертю головного актора під час зйомок.
Історія «Ворона» веде свій відлік ще з 1989 року, коли було вперше опубліковано однойменний графічний роман Джеймса О’Барра.
Пізніше були ще три фільми й серіал, але жодному з них не вдалось наблизитись до успіху оригіналу. Ідея зробити нову адаптацію з'явилася ще у 2008, але через виробниче пекло робота над фільмом почалась лише у 2022.
Сюжет
Сюжет оригінального графічного роману доволі простий: молоду пару вбивають злочинці, але душа хлопця настільки сповнена болі та люті, що не може спочити. Ворон, який є провідником душ у потойбіччя, повертає Еріка до світу живих у формі невразливого месника, аби той зміг покарати кривдників.
Нова стрічка бере цей сюжетний каркас, але будує на ньому свою власну історію. Тепер це драматична «лав сторі» Еріка та Шеллі, які прагнуть бути разом, незважаючи на смерть та містичні здібності своїх ворогів.
Режисер
Розробку проєкту очолив британський режисер Руперт Сандерс, для якого «Ворон» став вже третьою повнометражною роботою. Дебютом був гучний блокбастер «Білосніжка та Мисливець» із зірковим акторським складом, до якого увійшли Крістен Стюарт, Кріс Гемсворт і Шарліз Терон.
Розробку проєкту очолив британський режисер Руперт Сандерс.
За ним послідувала екранізація культового аніме «Привид у броні» зі Скарлетт Йоганссон в головній ролі. Відзначився Руперт і на телебаченні, знявши пілотний епізод науково-фантастичного серіалу «Фундація» для Apple TV+.
Акторський склад
Трагічно відому, після смерті Брендона Лі, роль Еріка Дрейвена цього разу отримав Білл Скашгорд, представник однієї з найбільш акторських родин у світі. Серед попередніх робіт актора виділяється популярний жахастик «Воно» за романом Стівена Кінга, цікавий пост-горор «Варвар» та епізодична роль у фінальній частині франшизи «Джон Уік».
Трагічно відому, після смерті Брендона Лі, роль Еріка Дрейвена цього разу отримав Білл Скашгорд.
Його партнеркою по знімальному майданчику стала популярна британська хіп-хоп співачка FKA twigs, а роль антагоніста відійшла Денні Г'юстону, який вже з’являвся у схожому амплуа в «Диво-жінці».
Особливості адаптації
Як ми вже згадували, нова адаптація досить вільно поводиться зі своєю літературною основою. Це скоріше фільм за мотивами коміксу, ніж його покадрова екранізація, якою можна було назвати стрічку 1994 року.
Як ми вже згадували, нова адаптація досить вільно поводиться зі своєю літературною основою.
Творці значно розширили історію відносин Еріка та Шеллі, помітно переінакшили мотивацію та концепцію повернення душі з того світу і повністю змінили команду злочинців. Не дивлячись на збільшену кількість містики, фільм відчувається більш приземленим та реалістичним, на противагу готичній романтиці першої екранізації.
Вердикт
Хоча це і не ремейк, але порівнянь з оригінальною стрічкою ніяк не уникнути. Стара картина була чарівною у своїй простоті та прямолінійності, а нова спробувала дещо ускладнити історію, додати їй неоднозначності. Це похвальне прагнення, але реалізація вийшла не найвдалішою. Фільм, здається, сам не розуміє яким він хоче бути — мелодрамою для підлітків чи кривавим бойовиком.
Стара картина була чарівною у своїй простоті та прямолінійності, а нова спробувала дещо ускладнити історію, додати їй неоднозначності.
Однак безумовно тут є і свої плюси: стильний візуал, приємна музика, колоритні образи головних героїв, потужна акторська гра Білла Скашгорда і суворий реалізм екшн-сцен.
Читати бiльше з роздiлу