Андрій Стулій
•
6 місяців тому
Рецензія на «Бунтівний місяць: Та, що лишає шрами»
19 квітня на стрімінговій платформі Netflix відбувся довгоочікуваний реліз другої частини нової фантастичної франшизи «Бунтівний місяць» від славнозвісного режисера Зака Снайдера. Все почалось у грудні з «Дитя вогню» і завершується зараз картиною «Та, що лишає шрами». А може це далеко не фінал…
Нещодавно ми детально розповідали про творчий шлях та фірмовий авторський стиль Зака. Тепер, подивившись обидві частини й оцінивши задум творця повною мірою, ми готові поділитися своїми враженнями про новий проєкт режисера.
Історія створення
Ще з дитинства Снайдер обожнював «Зоряні Війни», і трохи згодом, вже ставши режисером, у нього з'явилася мрія зробити власну інтерпретацію, але більш дорослу, похмуру та реалістичну. Він презентував своє бачення Lucasfilm, однак подальший перехід студії до Disney зробив такий фільм неможливим.
Ще з дитинства Снайдер обожнював «Зоряні Війни»
І лише зараз, через 10 років, Netflix погодився втілити у життя мрію Зака і виділили бюджет на дві картини. Прем'єра першої частини відбулась у грудні минулого року, а другої — зовсім нещодавно.
Сюжет
Історія починається у маленькому віддаленому селищі маленької віддаленої планети. Там панує спокійне і мирне життя, але все змінює прибуття імперського військового корабля. Тепер селяни повинні віддавати усе своє зерно солдатам, інакше їх уб'ють.
Дівчина, на ім'я Кора, яка живе в цьому поселенні всього кілька років і має вельми таємниче минуле, відправляється на пошуки воїнів, здатних захистити цих нещасних людей. Чи зможе скромна група бунтарів разом із комуною фермерів протистояти силам цілої армії?
Дилогія
Обидві картини дійсно справляють враження цілісного твору, гармонічно доповнюючи одна одну. Перша стрічка більш спокійна і лиш знайомить глядача з новим світом, його історією, політикою та географією. Також саме в ній з'являються усі ключові персонажі.
Софія Бутелла
Коли фігури вже розставлено на дошці, настає час для основного дійства — друга частина сповнена епічного екшену та батальних сцен. Її фінал повністю завершує початкову сюжетну арку, залишаючи величезний простір для потенційних сиквелів.
Акторський склад
Каст хоч і не дуже зірковий, але доволі цікавий. Софія Бутелла відома по франшизі «Кінгсман» та ремейку «Мумії». Ед Скрейн вже грав антагоніста в «Дедпулі». Чарлі Ханнем знайомий багатьом по роботах Гая Річі, а Джимон Гонсу — перший африканський актор, що отримав номінацію на Оскар.
Акторський склад фільму
Пе Ду На знімалась у Пак Чхан Ука та Хірокадзу Корееди. Міхіля Гаусмана впізнають фанати «Гри престолів», а Рей Фішер вже працював із Заком в «Лізі Справедливості». І звісно, ж сер Ентоні Хопкінс, який подарував свій голос бунтівному роботу Джиммі.
Всесвіт
Снайдеру вдалось створити новий, дуже яскравий і різноманітний всесвіт. Кожна планета має свої особливості: одна нагадує ірландську середньовічну ферму, інша — дикий захід, на одній можна побачити руїни римських амфітеатрів, а на іншій — нотки кіберпанку.
Новий, дуже яскравий і різноманітний всесвіт.
Дизайн одягу, архітектури та зброї теж має елементи різних стилів, від ретро-футуризму до стімпанку. Усе це різномаїття майстерно змішується вигадливим способом, створюючи інтригуючий і цікавий світ, про який хочеться дізнатись більше.
Вердикт
Дилогія відчувається дуже особистою, тут багато самого Зака, що не може не сподобатись його прихильникам. Сюжетом вона нагадує «Сім самураїв» Акіри Куросави — ще одну знакову стрічку, яка вплинула на формування Снайдера як режисера. Візуальний ряд має усі головні атрибути режисерського стилю, про який ми розповідали.
Кіно не лише для поціновувачів творчості автора
Проте, «Бунтівний місяць» — це кіно не лише для поціновувачів творчості автора, стрічка дає можливість кожному поринути в цей самобутній і жорстокий, але створений з величезною любов'ю новий світ.
Також читайте наш нещодавній матеріал про режисерські «фішки» та стиль Зака Снайдера від Андрія Стулія.
Читати бiльше з роздiлу